Pylové zpravodajství

Dominantní alergeny: olše, líska, tis, topol, jasan, vrba, jilm, začne sezóna břízy

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pylové zpravodajství

V uplynulém týdnu pokračovala sezóna jarních stromů. V ovzduší se objevovalo spíše nižší množství pylových zrn, jejich koncentrace byla silně závislá na okamžité povětrnostní situaci. Sezóna lísky již doznívá, olše je na svém vrcholu, oba tyto alergeny měly letos spíše slabší sezónu. Hojný byl málo alergizující tis. Pravidelně se vyskytoval pyl topolu, objevují se první pylová zrna jasanu, vrby a jilmu.

Pro nejbližší dny očekáváme zvyšující se koncentraci pylových alergenů v ovzduší. Sezóna olše, lísky a tisu bude pozvolna doznívat, naopak se bude zvyšovat koncentrace pylu topolu, jasanu, vrby a jilmu. Začátek sezóny květu silně alergizující břízy očekáváme během nadcházejícího víkendu. Předpokládáme, že letošní sezóna břízy bude slabší než v minulém roce.

Pylové zpravodajství uslyšíte ve vysílání Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu přibližně od března do září každou středu v předpovědi počasí v Ranním Radiožurnálu v půl šesté a v půl deváté ráno.

Pylová informační služba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme