Pylové zpravodajství

Dominantní alergeny: trávy, černý bez, šťovík, jitrocel, jírovec, dub, akát

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pylové zpravodajství

V uplynulém týdnu se na celém území České republiky rozběhla plná pylová sezóna trav. Celkově bylo v ovzduší spíše méně pylu. Nejvyšší koncentrace všech pylových alergenů byla na většině území České republiky zaznamenána v neděli. Poměrně hojný byl ještě stále pyl málo alergizující borovice, sezóna tohoto jehličnanu již ale končí. Vedle těchto alergenů se v ovzduší objevoval v malém množství pyl dubu, černého bezu, řepky olejky, šťovíku, jitrocele, akátu a jírovce.

Pro tento týden očekáváme - od středy - výrazné zvýšení koncentrace pylových alergenů v ovzduší. Vedle pylu trav, který bude jasně dominovat, se bude objevovat také pyl jitrocele, šťovíku a kopřivy, na alergických potížích se může rovněž podílet pyl černého bezu a jírovce. Kvetoucí akáty téměř nealergizují, citlivé osoby ale může dráždit jejich vůně. V blízkosti kvetoucích polí může vyvolávat potíže řepka olejka. Dlouhodobě bude narůstat koncentrace spór vzdušných plísní.

Pylové zpravodajství uslyšíte ve vysílání Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu přibližně od března do září každou středu v předpovědi počasí v Ranním Radiožurnálu v půl šesté a v půl deváté ráno.

Pylová informační služba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme