Pylové zpravodajství

Dominantní alergeny: trávy, obiloviny, černý bez, lípa, řepka, šťovík, jitrocel

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pylové zpravodajství

V uplynulém týdnu bylo v důsledku vlhkého a chladného počasí v ovzduší poměrně málo pylových alergenů. Nejvýznamnějším pylovým alergenem byly trávy a obiloviny, s maximem v prvních dnech minulého týdne. Ve druhé polovině týdne koncentrace tohoto alergenu významně poklesla. Vedle pylu trav se v nižší koncentraci objevoval také pyl černého bezu, lípy, kopřivy, řepky olejky, šťovíku a jitrocele. Ostatní pylové alergeny ani spory plísní neměly pro alergiky žádný význam.

Ani v následujících dnech neočekáváme výraznější zvýšení koncentrace pylových alergenů ve vzduchu, ta bude v závislosti na srážkách navíc významně kolísat. I nadále bude dominantním alergenem pyl trav a obilovin, zvláště žita. Přibude také pylu černého bezu, lípy velkolisté, jitrocele, šťovíku a málo alergizující kopřivy. Ve vlhčím počasí se po oteplení může výrazněji zvyšovat koncentrace vzdušných plísní.

Pylová informační služba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme