PYLOVÉ ZPRAVODAJSTVÍ

Dominantní alergeny: trávy, obiloviny, černý bez, lípa, šťovík, jitrocel, řepka olejka

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pylové zpravodajství

pylové zpravodajství

V uplynulém týdnu se v ovzduší objevovalo průměrné, lokálně krátkodobě až velmi vysoké množství pylových alergenů. Stále dominoval pyl trav a obilovin. Opět přibylo pylu šťovíku, jitrocele a kopřivy, zvýšilo se také množství spór vzdušných plísní, hlavně rodu Cladosporium. Řepka olejka a černý bez už v nižších oblastech dokvétají. Lípa se držela na stejné úrovni, rozkvétá lípa velkolistá. Nově se objevil pyl merlíkovitých.

Pro příští období očekáváme stále středně vysokou, v období bez srážek až vysokou koncentraci vzdušných alergenů. Dominantním alergenem bude i nadále pyl trav a obilovin. Vedle pylu trav se na alergických potížích může podílet také pyl jitrocele, šťovíku, lípy a merlíkovitých. Řepka olejka a černý bez už dokvétají. Dlouhodobě se bude zvyšovat koncentrace spór vzdušných plísní a pylu kopřivy. Předpokládané přeháňky a bouřky vyčistí ovzduší jen krátkodobě a alergikům tak přinesou jen přechodné zmírnění potíží.

Pylová informační služba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme