Pylové zpravodajství

Dominantní alergeny: plísně, trávy, začíná pelyněk, jitrocel, šťovík, merlíkovité, kopřivovité

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pylové zpravodajství

V uplynulém týdnu se v ovzduší stále objevovalo jen nižší až střední množství pylových alergenů. Dominovaly plísně, především Cladosporium a Alternaria, jejichž spóry jsou v ovzduší přítomny v obrovském počtu. Sezóna trav pozvolna doznívá. Postupně přibývá pylu pelyňku, hojná byla kopřiva. Pyl merlíkovitých, jitrocele a šťovíku se držel na stejné úrovni.

Pro nadcházející období předpokládáme opět spíše nižší až středně vysokou koncentraci alergenů v ovzduší. Očekáváme další zvýšení množství pylu pelyňku, sezóna tohoto silného alergenu bude vrcholit v období mezi 5. až 15. srpnem. Sezóna trav postupně doznívá. Hojná bude i nadále minimálně alergizující kopřiva. Pyl merlíkovitých, jitrocele a šťovíku se bude vyskytovat v přibližně stejné koncentraci. Spóry plísní, především Cladosporium a Alternaria, se budou stále objevovat v obrovském množství.

Pylové zpravodajství uslyšíte ve vysílání Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu přibližně od března do září každou středu v předpovědi počasí v Ranním Radiožurnálu v půl šesté a v půl deváté ráno.

Pylová informační služba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme