Řád maltézských rytířů zatím nesmí prodat pozemky z církevních restitucí

Maltézští rytíři zatím nemohou volně nakládat s pozemky, které získali v církevních restitucích. Státní pozemkový úřad (SPÚ) jim to znemožnil v souvislosti se sporem o pozemky v pražské Březiněvsi. Tímto případem se totiž bude zabývat Ústavní soud.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Erb řádu Maltézských rytířů na fasádě kostela San Giovannino dei Cavalieri ve Florencii | Foto: GNU General Public License, verze 1.2, Sailko

Úřad zrušil desítky rozhodnutí svých krajských poboček, podle své mluvčí je však tímto krokem nezpochybňuje jejich rozhodnutí.

„Toto rozhodnutí je prostředkem, jak předejít marnému uplynutí lhůt pro eventuální přezkum z důvodu čekání na rozhodnutí soudu,“ uvedla mluvčí SPÚ Monika Machtová.

Rozhodnutí se týká celkem 55 případů vydání majetku. Řád teď třeba nesmí získané pozemky prodat.

Maltézští rytíři považují rozhodnutí úřadu za nestandardní a protiprávní. „Zvažujeme v tuto chvíli další kroky, které nám dává legislativa. Jedním z nich je odvolání a stížnost k ministru zemědělství,“ poznamenal mediální zástupce řádu Michal Peterka.

ČRo, Pavla Lioliasová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme