Rada České televize bude projednávat Balvínovo působení

Za spekulace označil předseda Rady České televize Jiří Mrzena úvahy o dnešním možném odvolání Jiřího Balvína. Radní mají hodnotit práci generálního ředitele, kterému vytýkají, že se zmenšuje rozsah zpravodajství, odkládá se skutečná restrukturalizace televize, navrhované rozpočty jsou schodkové a nedaří se vybírat koncesionářské poplatky. Členové rady mají také posoudit letní předvolební vysílání ČT. Domnívají se například, že televize dala málo prostoru diskusním pořadům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zahraniční tisk | Foto: Jan Rosenauer

Radní České televize posoudí roční působení Jiřího Balvína v čele veřejnoprávní televize. Podle zpracované analýzy Balvínova projektu došla skupina radních k závěru, že v praxi není stoprocentně naplňována ani jedna z původních představ. Někteří z radních proto uvažují o Balvínově odvolání. Předseda rady Jan Mrzena ale nepředpokládá, že k takovému hlasování dnes dojde. Navíc připouští, že kritická analýza Balvínovy práce má své nedostatky. "My tu zprávu teprve budeme projednávat, ona potřebuje komentář. Tady je určité vodítko, které zpracovali ti kolegové, kteří na tom dělali. Nicméně i já mám některé nejasnosti a budu se dotazovat na základě čeho k tomu vývodu došlo, tak abychom se dobrali co nejpřesnější pravdy."

Markéta Kaclová, Lenka Šumová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme