Ředitel České televize podal trestní oznámení na radní Lipovskou. ‚Její vystoupení jsou podjatá,‘ řekl

Generální ředitel České televize Petr Dvořák podal trestní oznámení na radní České televize Hanu Lipovskou. Chce tak bránit dobré jméno České televize a svou pověst. Ohlásil to během středečního zasedání rady. Lipovská jej podle jeho slov mimo jiné obvinila, že ji ohrožuje na životě. Lipovská to odmítla. Trestní oznámení je podle ní způsob, jak moci nahlížet do cizího trestního spisu.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Dvořák

Petr Dvořák | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Podle Dvořáka veřejné aktivity Lipovské v posledních týdnech překročily rámec působnosti člena rady a dostaly se na úroveň osobních útoků.

Nedošlo k protiprávnímu jednání, uvedla generální inspekce k přidělení ochranky pro Lipovskou

Číst článek

„Na jejích soukromých profilech a v rámci jejích individuálních aktivit se objevují nepodložená a nepravdivá sdělení o mojí osobě, často spojující informace, jež získala v rámci výkonu funkce v radě, s vlastními mystifikačními interpretacemi. Podle některých otevřených zdrojů jsem byl paní radní do policejního protokolu dokonce označen jako osoba, která ji ohrožuje na životě. To je nepřípustné,“ uvedl Dvořák.

Lipovská uvedla, že tvrzení, že ji chce Dvořák umlčet nebo že ji chce zlikvidovat, nikdy neřekla. „Takovéto nesmyslné a hloupé nařčení, které znělo dokonce ze zpravodajství naší veřejnoprávní televize, opravdu z mých úst nikdy nezaznělo,“ dodala.

Dvořák uvedl, že Lipovská jako radní oslovuje veřejné i jiné instituce, u nichž fakticky poškozuje jeho jméno dezinterpretacemi a účelově tvořenými konstrukcemi, které neodpovídají skutečnosti.

‚Není nestranná‘

„Není pro mě už proto možné, abych dokázal vystoupení paní radní Lipovské v rámci oficiálních zasedání Rady České televize vnímat jako nestranná, považuji je naopak za podjatá,“ dodal. Její jednání podle něho narušuje důstojnost funkce člena rady.

Členkou Rady České televize je Lipovská od loňského května. Počátkem letošního dubna Lipovská obvinila ředitele České televize Dvořáka ze střetu zájmů kvůli tomu, že vlastní podíl ve společnosti Gopas, od které si televize objednala školení. Střet zájmů, za který by mu hrozilo odvolání z čela televize, Dvořák odmítl.

Žádné nedostatky v obchodních vztazích České televize se školicí firmou Gopas následně nezjistila dozorčí komise Rady České televize.

Lipovskou do rady nominovala Česká biskupská konference. Její předseda Jan Graubner minulý týden Lipovskou vyzval k rezignaci, protože podle něj její činnost v radě vyvolává dojem, že hájí zájmy některých konkrétních skupin a osob. Za Lipovskou se naopak postavil kardinál Dominik Duka.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme