Rada ČT rozhoduje o osudu ředitele Hodače

Rada České televize by dnes mohla rozhodnout o osudu generálního ředitele Jiřího Hodače. Poslanecká sněmovna Hodače nepřímo vyzvala, aby na svou funkci rezignoval, pokud tak neučiní měla by jej rada odvolat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Místopředseda rady ČT Václav Erben považuje možnost odvolání Hodače za nereálnou.

Jiří Hodač je stále v motolské nemocnici a není jasné, jestli dnes interní kliniku opustí. Ředitelka zpravodajství Jana Bobošíková neví, kdo by z managementu České televize Hodače na jednání rady zastupoval.

Jiří Hodač byl kvůli kolapsu převezen do nemocnice převezen ve čtvrtek. Hodač se nyní podrobuje zdravotním vyšetřením. Bobošíková očekává, že se Hodač vrátí do práce ještě v průběhu tohoto týdne.

Jestliže dnes Rada ředitele Hodače neodvolá, bude patový stav trvat ještě zhruba 40 dní. Ode dneška do pátku 12. ledna platí stav legislativní nouze. Právě v pátek by Poslanecká sněmovna měla schválit novelu zákona o České televizi. Pokud normu podpoří také senát a podepíše ji prezident republiky, začne běžet třicetidenní lhůta, po jejímž uplynutí zanikne mandát Rady České televize.

Markéta Kaclová, Helena Šulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme