Rada ČT schválila Balvínovu smlouvu

Rada České televize schválila manažerskou smlouvu s generálním ředitelem Jiřím Balvínem, který bude ve čtvrtek oficiálně jmenován do funkce. Radní také stanovili plat generálního ředitele veřejnoprávní televize ve výši 90.000 korun měsíčně. Podle pracovních výsledků bude k této sumě čtvrtletně vyplácena odměna do čtyřiceti procent měsíční mzdy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

J. Balvín | Foto: Stanislav Peška | Zdroj: ČTK

Manažerská smlouva pro generálního ředitele veřejnoprávní televize obsahuje také takzvanou konkurenční doložku. Jak vysvětluje předseda rady Jan Mrzena, konkurenční položka vymezuje případ, kdy generální ředitel bude bez udání důvodů Radou České televize odvolán a současně ukončí zaměstnání v České televizi jako takové. "V takovém případě je zavázán půl roku nepracovat v některých konkurenčních oblastech mimo tento podnik a je zavázán dalšími dvěma lety povinností mlčenlivosti o zásadních informacích z vnitřního hospodaření České televize," dodal Mrzena.

Jiří Balvín je se zněním své nové pracovní smlouvy spokojený. "Připomínky, které mi k tomu vypracovala právnická fakulta, odbor pracovního práva, ty jsou do smlouvy zapracovány, takže já jsem s ní spokojený," uvedl Balvín s tím, že vypracování připomínek právnickou fakultou považuje za lepší než advokátem kvůli možnému obvinění ze spřízněnosti.

Lenka Šumová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme