Rada ČT se zatím odmítla věnovat auditu hospodaření

Rada České televize se zatím odmítla zabývat výsledkem auditorů o hospodaření České televize. Zpráva je přitom už několik dní k dispozici na internetu a vyvolala ostré spory mezi vedením a zástupci občanských iniciativ.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jde zejména o provedenou kontrolu v brněnském studiu. Vysílání reportáže na toto téma nedoporučil generální ředitel Jiří Balvín a příspěvek se proto nevysílal. Podle předsedy Rady České televize Jana Mrzeny je ještě nutné nechat zpracovat další analýzy. Jak řekl Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu, před tím, než vznikne stanovisko celé rady, je nutné, aby dozorčí komise České televize dopracovala určité záležitosti, které jsou v auditech pouze naznačeny a nejsou zpracovány standardním způsobem.

Také bývalý generální ředitel České televize Ivo Mathé označil během zasedání Rady auditorskou zprávu o hospodaření České televize za povrchní a tendenční.

Milan Kopp, Lenka Šumová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme