Rada ČT volí nového ředitele

Česká televize by po dnešku mohla znát jméno svého nového generálního ředitele. Alespoň v to doufá šéf Rady ČT Jan Mrzena, jejíž členové budou ze sedmi finalistů vybírat. Každý z nich bude mít půl hodiny na to, aby při veřejném slyšení 15člennou radu přesvědčil o svých profesních kvalitách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká televize | Foto: Jan Rosenauer

Jak Radiožurnálu Mrzena potvrdil, rada by pak měla vybrat vítěze v tajné dvoukolové volbě. "Rada se chystá dnes generálního ředitele zvolit. Nicméně může se stát, že diskuze nad některými příspěvky, které uslyšíme ve veřejných slyšeních, bude poněkud delší, a tak nevím s jakým výsledkem v odpoledních hodinách budeme dnešního dne u konce."

Do užšího výběru postoupilo 7 kandidátů a největší preference zatím získal Jiří Janeček. Nyní je pověřen řízením zpravodajství. Mrzena nemá pocit, že by byl kvůli rozhodování pod politickým tlakem. Přiznává ale takové snahy ze strany zájmových skupin zaměstnanců televize, profesních svazů a odborů. "Tak tyto skupiny permanentně vyvíjejí nějaký zájmový tlak. Koneckonců to mají v popisu své práce, nicméně sám za sebe mohu říci, že dlouhodobě o jejich názorech vím, znám je a tudíž v tuto chvíli žádný tlak z jejich strany na sebe necítím."

Jak konkrétně bude vypadat dnešní výběr? "Začínáme od takové startovací čáry, kdy všichni kandidáti, těch 7 zbývajících, je na stejné úrovni. Všichni před nás předstoupí v rámci veřejného slyšení a pak po diskuzi bude rada teprve postupně hlasování redukovat počet kandidátů až doufejme k tomu číslu jedna."

Markéta Kaclová, Naděžda Hávová, Štěpánka Čechová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme