Rada ČT zveřejnila kandidáty na post ředitele ČT

Česká veřejnost už zná jména 44 kandidátů, kteří se přihlásili do konkursu na generálního ředitele České televize. Na seznamu iguruje i jméno současného prozatímního ředitele Jiřího Balvína, několik jeho podřízených, například hlavní dramaturgyně Alena Müllerová, ředitel techniky a výroby Vít Novotný či zpravodajové Pavel Bouda, Jiří Janeček a Ota Svoboda. Přihlášky a projekty mimo jiné poslali i bývalý programový ředitel televize Nova Petr Sládeček a bývalý ředitel vydavatelství Ringier ČR Petr Schönfeld.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V prvním kole volby 19. září rada eliminuje nekompletní přihlášky a dohodne se na definitivním postupu. Plánuje ale, že ve druhém kole (jeho termín ještě nebyl přesně určen) vybere po pohovorech nejvýše pět kandidátů. Teprve ve třetí kolem bude po po diskusi a hlasování určen nový ředitel.

Známější jména:

Jiří Balvín (48 let) - prozatímní ředitel České televize. Přes 25 let pracoval v Československé televizi, později v ČT. V druhé polovině roku 1999 byl ředitelem výroby ČNTS, bývalé servisní organizace TV Nova. Prozatímním ředitelem ČT se stal letos v únoru. Pavel Bouda (42 let) - zpravodaj České televize v Bruselu. Bouda byl v letech 1991 až 1992 vedoucím zahraničního zpravodajství ČT, v Bruselu působí od roku 1992, z belgické metropole chce odejít k 31. prosinci. Jiří Janeček (45 let) - moderátor hlavního zpravodajského pořadu České televize Události. Ve veřejnoprávní televizi působí od roku 1989. V době televizní krize na počátku letošního roku se přiklonil ke stávkujícím. Patřil mezi první redaktory, na něž podalo tehdejší vedení ČT trestní oznámení a jimž hrozilo výpovědí. Vlastimil Ježek (38 let) - bývalý generální ředitel Českého rozhlasu, dnes šéfredaktor časopisu Naše rodina. Od ledna 1990 pracoval jako novinář, spolupracoval s Lidovými novinami a Respektem, působil v deníku Práce. Ředitelem rozhlasu byl od roku 1993 do své rezignace v červnu 1999. Od září do listopadu 1999 byl generálním komisařem účasti ČR na výstavě Expo 2000.

Martin Mrnka (39 let) - bývalý šéfredaktor redakce publicistiky ČT. V letech 1994 až 1998 byl reportérem TV Nova, v březnu 1999 přešel do České televize. Loni v červenci stanul v čele redakce publicistiky. Na začátku letošního června ho prozatimní ředitel Balvín odvolal. Na konci června Mrnka z televize odešel a veřejně ohlásil svou kandidaturu na generálního ředitele ČT. Alena Müllerová (39 let) - hlavní dramaturgyně České televize. V letech 1986 až 1998 působila v Krátkém filmu, od roku 1993 jako programová ředitelka. V srpnu 1998 ji tehdejší ředitel ČT Jakub Puchalský jmenoval šéfproducentkou publicistických a dokumentárních pořadů. Po Puchalského rezignaci v prosinci 1999 o ní média spekulovala jako o vážné kandidátce na ředitelské místo. V době televizní krize na přelomu roku byla jednou z mluvčích iniciativy ČT-věc veřejná.

Vít Novotný (50 let) - ředitel výroby a techniky v České televizi. Novotný nastoupil do Československé televize v roce 1970, od jara 1998 je šéfem televizní výroby a techniky. Začátkem ledna byl Novotný zmiňován mezi možnými kandidáty na prozatímního ředitele, do výběru na tuto funkci se však nakonec nepřihlásil.

Petr Schönfeld (51 let) - bývalý mediální ředitel vydavatelství Ringier ČR. Začínal v Zemědělských novinách, v prosinci 1989 byl jmenován šéfredaktorem téhož listu. V roce 1992 spoluzakládal a později vedl deník Blesk. V letech 1990 až 1995 stál v čele Unie vydavatelů denního tisku, působil také ve funkci ředitele České typografie.

Petr Sládeček (37 let) - bývalý programový ředitel TV Nova. V ČT vedl začátkem devadesátých let vlastní tvůrčí skupinu. Na jaře 1993 přišel do Novy, kde působil jako programový ředitel až do léta 1999, kdy se Vladimír Železný rozešel se společností CME. Sládeček zůstal věrný CME, později se stal šéfem programu všech evropských televizí této společnosti, poslední tři roky strávil Sládeček v Londýně. O místo generálního ředitele ČT se ucházel již v lednu 2000.

Seznam kandidátů na generálního ředitele České televize na stránkách České televize .

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme