Rada dala Primě a Nově další pokuty za reality show

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání udělila soukromým televizím vysoké pokuty kvůli reality show. Prima má zaplatit 13 a půl milionu a Nova 13 milionů korun. Podle rady televize porušily zákon tím, že mezi 6. a 22. hodinou odvysílaly nevhodné záběry ve VyVolených a Big Brother, které ohrozily mravní, psychický a fyzický vývoj dětí a mladistvých.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

VyVolení

VyVolení | Zdroj: ČTK

Obě pokuty jsou zřejmě nejvyšší, které kdy česká vysílací rada udělila za jeden pořad. Již dříve kvůli přílišné vulgaritě, obscénnosti a sexu udělila rada pokutu pět milionů pro Primu a čtyři miliony pro Novu.

Pokuty ve výši 13,5 a 13 milionů korun se týkají pořadů VyVolených a Big Brother, které televize odvysílaly v době od 16. do 29. září. Jsou výsledkem celkem 14 správních řízení, které rada s oběma televizemi zahájila kvůli 14 jednotlivým dílům reality show v druhé polovině září.

Sedm řízení rada vedla s Primou a stejný počet s Novou. Horní hranice pokuty v každém takovém řízení je deset milionů korun. Nova dostala sedm pokut od jednoho do 2,5 milionu, Prima od jednoho do tří milionů.

Jana Zemanová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme