Rada rozhodne o osudu TV3

Zřejmě klíčové bude dnešní rozhodnutí Rady pro rozhlasové a televizní vysílání ve věci změny licenčních podmínek televize TV3. O změnu podmínek ji požádal Martin Kindernay, který přes společnost RTV Galaxie licenci drží. Důvodem je to, že nechce odebírat program od svého zahraničního partnera. Kindernay prohlašuje, že má nové peníze, čerpá úvěr a buduje svá dvě studia v Hradci Králové a v Praze. Na to, aby mohl vysílat bez EMV a společnosti TV3 ale potřebuje právě souhlas rady.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

tv3 | Foto: tv3

Předseda rady Martin Muchka by prý ale takovou žádost schvaloval jen nerad. "Vzhledem k tomu, že na minulém zasedání jsme panu Kindernayovi schválili nové vysílací schéma, nemám pocit, že by bylo zapotřebí každých čtrnáct měnit licenční podmínky pana Kindernaye."

I přesto má strategický investor - firma EMV - obavy, že rada může rozhodnout v její neprospěch. "Rada má všechno ve svých rukou a já bych chtěl říct za společnosti TV3 i EMV, že pokud to dopadne pro nás špatně, tak budeme považovat celou věc za dokonaný podvod Martina Kindernaye a jednání rady za takové, které tomu nekorektnímu jednání našeho - možná už bývalého - partnera napomohlo." Říká mluvčí společnosti Jiří Hrabovský. Pokud by rada rozhodla změnit licenční podmínky, vzápětí by podle něj následovaly právní kroky a zřejmě také mezinárodní arbitráž.

Markéta Kaclová, Pavla Kvapilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme