Jedenáct karavanů, dvě auta a část lesa. Hasiči bojovali s požárem v kempu Radava v jižních Čechách

V noci z pondělí na úterý hořelo v kempu Radava u Orlické přehrady v jižních Čechách. Původně oheň zasáhl tři obytné karavany, ale rychle se rozšířil na další vozy i kus lesa. Jak v úterý informovali jihočeští hasiči na svých stránkách, požár dostali pod kontrolu po jedné hodině ráno.

Kovářov (Orlická přehrada) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hlášení o požáru přišlo na tísňovou linku v pondělí ve 22.20. „Podle původního ohlášení na tísňovou linku hořely tři obytné karavany. Požár se ale rychle rozšířil na další obytné vozy a také blízký les. Hasiči nakonec likvidovali požár 11 karavanů, jednoho obytného vozu značky Avia a osobního auta značky Škoda Yeti. Požár zasáhnul les na ploše přibližně 70 x 70 metrů,“ informovali hasiči na svých stránkách.

Hasiči v Kostelci nad Labem zasahují u požáru jídelny. Vyhlásili druhý stupeň poplachu

Číst článek

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Milevska a dobrovolní hasiči nejen z jihočeských Hrejkovic, Kovářova, Zahořan i Kostelce nad Vltavou, ale také ze středočeských obcí Petrovice, Petrovicko - Kojetín, Klučenice a Kozárovice. Do hašení se zapojil také člun vodních záchranářů z Orlíku.

„Vzhledem k počtu zasahujících jednotek byl operačním střediskem v 22.31 hodin vyhlášen 2. stupeň požárního poplachu a následně v 0.59 hodin 3. stupeň. Celkem na požářišti zasahovalo deset cisteren a čtyři dopravní automobily,“ popsali hasiči.

Požár dostali pod kontrolu před půl dvanáctou a požární poplach byl odvolán krátce po jedné hodině ráno. „Úplnou likvidaci požáru velitel zásahu nahlásil v 3.21 hodin. Poté jednotky z místa požáru postupně odjížděly,“ dodali hasiči s tím, že na místě kvůli monitoringu zůstali do půl šesté dobrovolní hasiči z Kostelce nad Vltavou.

K žádnému zranění podle hasičů nedošlo, v karavanech nikdo nebyl. Co bylo příčinou požáru, nyní vyšetřují hasiči i policie. Výši škody zatím neznají.

pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme