Zpěváku Bangovi vyhrožoval na facebooku 'plynovou sprchou'. Za urážky dostal muž podmínku

Prostějovský soud potrestal v úterý 32letého Aleše Rozsívala za rasově motivované výhrůžky zpěváku Radoslavu Bangovi v souvislosti s jeho postojem ke kapele Ortel. Odsoudil ho za čtyři trestné činy a udělil mu podmíněný trest 18 měsíců se zkušební dobou 30 měsíců. Rozsíval se v úterý k soudu nedostavil.

Prostějov Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zpěvák Radek Banga v Hudebním divadle Karlín na předávání cen Český slavík 2016

Zpěvák Radek Banga v Hudebním divadle Karlín na předávání cen Český slavík 2016 | Zdroj: Profimedia

Dvaatřicetiletý Aleš Rozsíval byl odsouzen za hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob, násilí proti skupině obyvatel či jednotlivci, podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod a přečin projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka.

Hater zpěváka Bangy si za urážky na síti odpracuje 100 hodin. 'Nevím, proč jsem byl tak hloupý,' řekl

Číst článek

Původně mu hrozily až tři roky vězení. Rozsíval se na policii původně přiznal a svého jednání litoval, později své doznání i čin zpochybnil.

Případ se týká Rozsívalových příspěvků na profilu zpěváka 5. prosince 2016. Podle obžaloby byly plné nenávisti, rasového podněcování a vulgarismů. Muž tak reagoval na to, že Banga tehdy demonstrativně odešel z divadelního sálu při vyhlášení skupiny Ortel během předávání cen Zlatý slavík.

Zpěvákovi vyhrožoval smrtí, „plynovou sprchou" či uranovými doly. Banga měl podle svých slov obavu o život, byla mu přidělena i zvýšená policejní ochrana. Výhrůžky se dotkly i jeho bratra Patrika.

Nenávist na síti. Kvůli Ortelu vyhrožovali zpěvákovi Bangovi, teď jim hrozí vězení

Číst článek

V Bangově případě jde o druhého člověka, který za urážky skončil před soudem. V srpnu letošního roku potrestal kladenský okresní soud dvacetiletého studenta Davida Šmída za přečin projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka 100 hodinami veřejně prospěšných prací.

Radoslav Banga, známější pod pseudonymem Gipsy, doprovodil loni ocenění kapely Ortel za druhé místo v tradiční anketě popularity pískotem a poté s manželkou na protest opustili sál.

Druhý den svou reakci vysvětlil na svém účtu. Jeho klíčovým argumentem bylo, že Ortel podle jeho soudu podporuje nacismus. Banga se ptal svých kolegů, čemu tleskali. „Já vám řeknu čemu - tleskali jste nacistům," uvedl. Jeho profil poté zaplavily nenávistné projevy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme