Účastníci protestu proti České televizi a vládě napadli novináře. Případem se zabývá policie

Policisté se zabývají napadením novináře serveru Aktuálně.cz účastníky protestu proti vládě a České televizi, který se odehrál 17. listopadu v Praze. Zjišťují, zda šlo, nebo nešlo o protiprávní jednání. Na twitteru to v pátek uvedla policie. Server Aktuálně.cz zveřejnil video ukazující dění při protestu a komentář svého reportéra Radka Bartoníčka.

Video Praha (Aktualizováno: 10:22 19. 11. 2022) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demonstrace proti České televizi

Protestu proti vládě a České televizi se ve čtvrtek v den výročí 17. listopadu 1989 a 1939 zúčastnily tisíce lidí | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Incidentem zachyceným na videu se policisté zabývají a zjišťují, jestli se jednalo o protiprávní jednání nebo ne,“ uvedla policie. Závěr vyšetřování chce oznámit, až „to okolnosti dovolí“, dodala.

Bartoníček uvedl, že při demonstraci mapoval celkové dění, dělal rozhovory a natáčel dav před sebou. Někteří jedinci se ho během té doby snažili dostat mimo čelo průvodu, přestože nikomu nebránil v pohybu, popsal.

„Jeden z nich mi srazil mobilní telefon, kterým natáčím,“ doplnil. „Redakce našeho online deníku se ohrazuje proti vnímání role médií a novinářů jakožto subjektů konfliktů či jako reprezentantů jakékoliv strany sporů, o kterých nezávisle informujeme,“ uvedlo vedení Aktuálně.cz.

Server Romea.cz v pátek upozornil na rasistické urážky, které od jednoho z účastníků demonstrace zazněly směrem k redaktorovi České televize Richardu Samkovi. Zveřejnil video natočené během protestu. Policie později uvedla, že i tímto slovním atakem se zabývají.

Protestu proti vládě a České televizi se ve čtvrtek v den výročí 17. listopadu 1989 a 1939 zúčastnily tisíce lidí. Prošly Prahou k budově České televize. Pochod zkomplikoval dopravu v Praze, policie zhruba na dvě hodiny uzavřela magistrálu ve směru z centra na Pankrác a dopravní podnik musel odklonit i náhradní autobusovou dopravu za metro C.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme