Předseda sněmovny Vondráček vykázal ze schůze poslance Volného a Bojka. Opět neměli roušky

Předseda sněmovny Radek Vondráček (ANO) na úterní schůzi vykázal z jednacího sálu nezařazené poslance Lubomíra Volného a Mariana Bojka. Neměli nasazené roušky a nenasadili si je ani na jeho výzvu. Vondráček poté oznámil, že je nechá vyvést ze sálu, a přerušil kvůli tomu jednání. Ochranná služba je po několika minutách vyvedla ze sálu. Někteří poslanci při jejich nuceném odchodu ze sálu křičeli „fuj“ a „styď se”.

Video Praha (Aktualizováno: 15:19 9. 2. 2021) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Musím konstatovat, že zde opět dochází k nepřístojnému chování dvou poslanců, kteří nenosí ochranu úst a nosu, takže vážený pane poslanče Lubomíre Volný a Mariane Bojko, prosím vás, nasaďte si roušku,” řekl okolo půl třetí odpoledne během schůze Vondráček.

VIDEO: ‚Dostaneš flákanec.‘ Ve sněmovně se strhla rvačka, poslanec Volný se pral o mikrofon

Číst článek

„Vidím jasně, že pánové nemají zájem o nějakou rozumnou debatu, takže vám uděluji napomenutí,“ dodal a zopakoval svou prosbu.

Poté je upozornil, že jinak budou vykázáni. „No, vy jste si pro to dneska přišli,“ pokračoval a vykázal poslance.

Ti ale jednací sál opustit sami nechtěli, a tak Vondráček požádal zbytek sněmovny, aby odešel a poslanci mohli být vyvedeni.

Oba poslanci již dříve oznámili, že odmítají nosit ve sněmovně roušku, a to, jak uvedli, z občanských a politických důvodů. Uvnitř sněmovny je nošení roušky povinné.

„Jednací řád počítá s nějakými základními pravidly slušného chování a nějaké sebereflexe, takže je to snadno zneužitelné. Nejsme tady na takové případy zařízení," řekl později novinářům Vondráček. Nevyloučil, že jednou z variant by mohlo být, že by Volný a Bojko  seděli za plexisklem.

‚Dostaneš flákanec‘

Nezařazený poslanec Lubomír Volný se v poslední době mediálně proslavil kvůli dalšímu výstupu ve sněmovně. Před více než dvěma týdny napadl během jednání předsedajícího Tomáše Hanzela (ČSSD).

I tehdy předseda Poslanecké sněmovny Vondráček po čtvrthodinové přestávce Volného do konce jednacího dne vykázal ze sálu.

Celý incident řešil také sněmovní mandátový a imunitní výbor, který ale musel jednání přerušit. Volný při slyšení totiž mimo jiné namítl, že jsou členové výboru podjatí. O námitce podjatosti tak musí rozhodnout organizační výbor.

dok, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme