Hejtman Holiš se vzdal postu poslance. ‚Věřím, že to je nejen pro lidi ve Zlínském kraji nejlepší,‘ řekl

Hejtman Zlínského kraje Radim Holiš (ANO) se ve středu v závěru ustavující schůze sněmovny vzdal poslaneckého mandátu. Chce se věnovat regionu. V dolní komoře ho má nahradit bývalá poslankyně ANO Margita Balaštíková.

Praha (Aktualizováno: 22:55 10. 11. 2021) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zlínský hejtman Radim Holiš (ANO) rezignoval na svůj poslanecký mandát

Zlínský hejtman Radim Holiš (ANO) rezignoval na svůj poslanecký mandát | Foto: Zdeněk Němec | Zdroj: MAFRA / Profimedia

Holiš se vzdal mandátu prohlášením na plénu. Jde o jednu ze dvou možností stanovených jednacím řádem. Holiš uvedl, že při veškeré vážnosti a respektu k výsledkům voleb se bude věnovat pouze roli hejtmana.

Vedení sněmovny je téměř kompletní. Předsedkyní je Pekarová Adamová, Vondráček s Okamurou neuspěli

Číst článek

„Budu se věnovat pouze roli hejtmana Zlínského kraje. Vyhodnotil jsem to po poradě s rodinou a svými kolegy. Věřím, že toto rozhodnutí je nejen pro lidi ve Zlínském kraji to nejlepší,“ řekl poslancům.

Hejtman Zlínského kraje ohlásil odchod ze sněmovny už dva dny po volbách. Do dolní komory se dostal díky přednostním hlasům voličů, které ho posunuly z posledního, 22. místa kandidátní listiny na místo druhé.

Před čtyřmi lety se v závěru ustavující schůze vzdali mandátu hned tři poslanci - tehdejší středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO), její liberecký kolega Martin Půta (STAN) a poslanec ANO Jiří Hlavatý. Pokorná Jermanová se po nynějších říjnových volbách znovu stala poslankyní.

V tuto chvíli jsem se vzdal mandátu poslance parlamentu. Přeji všem poslancům a celé sněmovně zdravý rozum, vzájemnou úctu a pokoru. Budu vás sledovat a fandit vám. Jako silný hejtman mohu slíbit maximální spolupráci. Čekají nás těžké chvíle, ale společně je zvládneme.

22:36 – 10. 11. 2021

2 37

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme