Muž obviněný z útoku na Kvitovou půjde do vězení, soud jej potrestal za tip na loupežné přepadení

Muž podezřelý z přepadení tenistky Petry Kvitové v jejím bytě byl v úterý odsouzen k dvěma a půl rokům vězení za jiný trestný čin. Informoval o tom server iDnes.cz. Třiatřicetiletý Radim Žondra měl dát před třemi lety tip lupičům, kteří posléze přepadli advokáta v Lysicích na Blanensku.

Olomouc Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radim Žondra je podezřelý z útoku na Petru Kvitovou. | Foto: iDNES.cz | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Hlavním důkazem v celém případu byl dopis, který Žondrovi z vězení posílal jeden z lupičů, píše iDnes.cz. Podle soudkyně Adély Pluskalové z textu i dalších důkazů jednoznačně vyplývá, že právě Žondra dal podnět k tomu, aby se pachatelé vypravili do Lysic a advokáta přepadli. Útočníci advokáta mučili a oloupili o věci v hodnotě 50 000 korun. 

Recidivista Žondra byl už dříve v podmínce kvůli tomu, že se podílel na přepadávání osamělých důchodců. Předloni v prosinci pak přepadl tenistku Petru Kvitovou v jejím prostějovském bytě a poté, co ho policisté dopadli, se ocitl ve vazbě. V tomto případě trest zatím nepadl. 

Žondra vinu za tip pro lupiče odmítl a na místě se proti rozsudku odvolal. „Je to účelová věc, která má poškodit mou osobu. Po celou dobu, co jsem byl v podmínce, jsem řádně pracoval a neměl jsem žádný důvod dopouštět se jakékoliv trestné činnosti,“ sdělil podle serveru iDnes.cz. 

jak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme