Rádio Česko: Ministryni spravedlnosti překvapuje premiérova kritika

O situaci ve svém resortu bude mluvit ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová s premiérem Janem Fischerem a prezidentem Václavem Klausem. S předsedou vlády by pak měla probrat personální změny, které na ministerstvu učinila a které jí Fischer vytkl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová | Foto: Tomáš Adamec

Kovářová v červenci odvolala z funkce svého náměstka pro legislativu Františka Korbela a o několik dní později také vrchní ředitelku legislativně-právní podsekce Danu Prudíkovou.

Podle premiéra však úřednický kabinet nemá k takovýmto krokům dostatečný mandát. Jak řekla Rádiu Česko ministryně Kovářová, premiérova kritika ji překvapila.

"Dva dny před tím, než byl jeho dopis napsán a odeslán, jsme spolu strávili celodenní pracovní cestu - a k žádným výtkám nedošlo. A také všechna předchozí zásadní kroky včetně personálních kroků a včetně mých úmyslů do budoucna i kroků, které jsou v jeho dopise zmíněny, tak o všech byl mnou předem informován a mé vysvětlení akceptoval."

Přehrát

00:00 / 00:00

S ministryní D. Kovářovou v pořadu Rádia Česko hovoří M. Mašková

Kritiku vzbudilo i rozhodnutí Kovářové o návratu krajského státního zástupce Jiřího Křivance do funkce. Křivance připravil o post předchozí ministr Jiří Pospíšil (ODS), kvůli tomu, že odvolal svého podřízeného Adama Bašného. Nelibost vzbudila ministryně spravedlnosti také v souvislosti s možným zrušením poboček vrchního státního zastupitelství v Brně a Ostravě.

Podle ministryně Kovářové je jen shoda náhod, že se její schůzky s premiéram i prezidentem konají v jeden den. A nepředpokládá, že by s prezidentem Klausem probírala právě sporné personální změny.

Milan Kopp, Patricie Polanská, Martina Mašková, Robert Břešťan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme