Rádio Junior slaví třetí narozeniny. Baví dětské posluchače nejen doma, ale i ve škole

Rádio Junior slaví třetí narozeniny. Přesně 1. března začala stanice Českého rozhlasu zaměřená na nejmladší posluchače vysílat celoplošně. Díky digitálnímu vysílání ho naladí děti po celé republice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rádio Junior slaví narozeniny umění | Foto: Khalil Baalbaki

„To mám radost. Gratuluji, gratuluji,“ říká ve vysílání hlavní maskot stanice Ušoun Rušoun - malovaný panáček s velikýma ušima, která vypadají jako kulatá duhová lízátka.

Proud informací, dětských zpráv, písniček, zábavných a vzdělávacích pořadů poslouchají děti nejen doma, ale i ve školách.

„Školy se nám mohou ozvat, říct, co se jim zrovna hodí v učivu, co probírají, a my speciálně pro ně vybereme pořady Rádia Junior o přírodě, lidském těle a podobně,“ říká moderátorka Klára Nováková.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rádio Junior baví dětské posluchače už tři roky. O narozeninách stanice Českého rozhlasu mluví Iveta Vávrová

Rádio Junior také provozuje bezplatnou telefonní linku. Děti si tak posílají vzkazy nebo písničky. Také se ale svěřují s různými problémy, které pak v pořadu Linka důvěry pomáhá řešit zkušený psycholog.

„Svěřují se například s problémy šikany, se sourozenci, s láskou. Dokonce se několikrát podařilo zabránit dětem v pokusech o sebevraždu, se kterými se nám svěřovaly,“ prozrazuje Klára.

Zájem o poradenství mají i rodiče, a tak Rádio Junior pro ně připravilo nový pořad Atrium. „Začíná ve 21.15 a získává si nové posluchače. Rodiče se zajímají o to, co jejich děti trápí,“ dodává moderátorka Klára.

Rádio Junior naladíte digitálně nebo na internetu na webu radiojunior.cz.

Rádio Junior slaví třetí narozeniny! | Foto: Jana Slavíková

Iveta Vávrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme