Radiožurnál je stále nejvíce poslouchanou stanicí. Denně si ho naladí 763 tisíc posluchačů

Nejposlouchanější celoplošnou rozhlasovou stanicí byl v posledních dvou čtvrtletích Radiožurnál, který si denně naladilo v průměru 763 000 posluchačů, což je o 30 000 více, než v druhém pololetí minulého roku. Druhá je Evropa 2 s poslechem 657 000 lidí, tedy nárůstem o 17 000 posluchačů. Třetí Impuls si naopak o 10 000 posluchačů pohoršil na 656 000 posluchačů. Následují Blaník a Frekvence 1. Vyplývá to z výsledků měření Radioprojekt.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radiožurnál, Český rozhlas, rádio, rozhlas, mikrofon (ilustrační foto)

Radiožurnál, Český rozhlas, rádio, rozhlas, mikrofon (ilustrační foto) | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

Ve skupině nadregionálních stanic bylo nejposlouchanější rádio Kiss s růstem o 44 000 posluchačů na 505 000 posluchačů denně. Následují stanice Hitrádia se 437 000 posluchači. Třetí je Rádio Beat.

Radiožurnál stále poslouchá nejvíce lidí, přes 730 tisíc denně. V závěsu je Rádio Impuls a Evropa 2

Číst článek

„Vnímám jako pozitivní signál, že se nám podařilo znovu nastartovat růstový trend. Oceňuji i další posílení zájmu o naše regionální stanice. Je to důkaz o nezastupitelné roli regionálního vysílání v širokém portfoliu stanic Českého rozhlasu. Těší mě, že i přes evidentní únavu veřejnosti z negativních zpravodajských informací se výsledky obou našich zpravodajských stanic zlepšily a Radiožurnál si udržel důležitou pozici nejposlouchanějšího rádia v ČR“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Denně rádio poslouchá 53,6 procenta populace, což je stejně jako v předchozím období. Týdenní poslechovost ve srovnání s druhým loňským pololetím mírně klesla na 83,1 procenta.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme