Radiožurnál rekordně vyrostl v týdenních datech, nabral 100 tisíc nových posluchačů

Radiožurnál v aktuálním Radioprojektu zaznamenal rekordní nárůst poslechovosti v rámci týdenních dat. V období za první a druhý kvartál letošního roku jeho vysílání preferovalo milion 708 tisíc posluchačů. Ve srovnání s předchozím obdobím je to nárůst o rovných 100 tisíc lidí. Radiožurnál rostl i v denních datech, kde jeho poslech deklarovalo 936 tisíc posluchačů.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rozhlasové studio | Foto: Honza Ptáček

V rámci denních dat si Radiožurnál polepšil o 28 tisíc posluchačů v porovnání s předchozím obdobím a upevnil si pozici rozhlasové dvojky na trhu po Rádiu Impuls.

Radiožurnál je zároveň nejposlouchanější stanicí v Praze a také ve středních Čechách. V týdenních datech dosahuje vlajkový okruh Českého rozhlasu ke 281 tisícům posluchačů, následují ho komerční stanice Evropa 2 a Rádio Impuls.

Úspěch Plusu

Úspěšně vyšla z aktuálního Radioprojektu také stanice Český rozhlas Plus. Denně dává přednost vysílání této stanice 85 tisíc posluchačů, což je o devět tisíc více než v předchozím období. Týdně si Plus naladí necelých 140 tisíc lidí, což je nárůst o osm tisíc posluchačů.

Stanice Českého rozhlasu mají velký podíl vysokoškolského publika – 26 %. Posluchači ladí rádio nejčastěji mimo domov, v zaměstnání.

Lukáš Polák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme