Radiožurnál vysílá dobročinný koncert pro Paraple

Zdeněk Svěrák se dnes večer pokusí překonat úspěch loňské sbírky pro lidi upoutané na vozík. Minulý rok se mu s jeho Dobročinnou akademií Centra paraple podařilo vybrat přes 7 milionů korun. Charitativní koncert můžete od 20 hodin sledovat živě na Radiožurnálu a ČT1.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdeněk Svěrák a koncert Dobročinné akademie Centra Paraple 2010 | Foto: Martin Salajka

„Každý rok zkoušíme českou společnost ze solidarity. Důležité je, jak mají lidi hluboko do kapsy, ale já doufám, že je přemluvím,“ řekl Radiožurnálu Zdeněk Svěrák.

„Peníze, které se v průběhu večera podaří vybrat, půjdou na zajištění rozšířených služeb pro naše klienty-vozíčkáře,“ uvedla Miriam Vránová z centra Paraple.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zdeněk Svěrák v Odpoledním Radiožurnálu vysvětlil, kam směřují peníze z akademie Centra Paraple

Svěrák přiznává, že zní všedně, když řekne, že vybrané peníze půjdou na provoz. „Za peníze od dobrých lidí jsme vybudovali docela komfortní zdravotnické a sociální zařízení, a když už máme přestavěno a vybaveno, tak provoz hltá miliony,“ vysvětluje.

Zastavit se však nesmí – vozíčkářů bohužel každoročně přibývá. „I když něco dostáváme od pojišťoven a od státu, leží hlavní břemeno na dobrodincích, které budu přemlouvat,“ dodává Svěrák.

Podle Vránové přislíbila i letos svou účast na večeru řada hvězd. „Vystoupí Ewa Farná, Monika Absolonová, Michal Hrůza a další,“ uvedla pro Český rozhlas.

Mezi účinkujícími jsou také tradičně Jaroslav Uhlíř a Zdeněk Svěrák, kteří se představí společně s dětským sborem Sedmihlásek.

Svěráka k pomoci vozíčkářů dovedla náhoda – jeho kamarád a herec Divadla Járy Cimrmana Jan Kašpar skončil na vozíku a od té doby Svěrák pokládá pomoc za svoji povinnost. „Stojí mne to dost sil, ale má to výhodu, že víte bezpečně, že je to užitečné,“ ujišťuje.

Charitativní koncert se odehrává v Žižkovském divadle Járy Cimrmana od 20 hodin.

Pavel Cyprich, Petr Kořínek, Lucie Maňourová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme