‚O obhajobu jsem neusilovala.‘ Maxová končí v čele jihočeské ANO, nahradí ji manažer Moravec

Radka Maxová končí v čele jihočeského ANO. Nahradil jí volební manažer Libor Moravec. Maxová se chce soustředit na svou kandidaturu do Evropského parlamentu. Mimo to rovněž hodlá více času věnovat práci poslankyně. Nové krajské vedení si hnutí vybralo na pondělním jihočeském sněmu ANO.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radka Maxová (archivní foto) | Foto: David Peltán/MAFRA | Zdroj: Profimedia

„Libora Moravce znám několik let, je to profesionál. Já už jsem o obhajobu funkce neusilovala,“ řekla Maxová, která byla zatím jedinou předsedkyní ANO v Jihočeském kraji. Hnutí v regionu pomáhala zakládat a také ho vedla od ledna 2012.

Volební model Medianu: ANO by v březnu volilo o tři procenta lidí méně než v únoru, posílilo SPD

Číst článek

Maxová je na čtvrté pozici kandidátky ANO do Evropského parlamentu. Před ní figurují současné poslankyně Evropského parlamentu Dita Charanzová a Martina Dlabajová a také ekonom Martin Hlaváček.

Maxová ale zůstává v jihočeském vedení. Sněm ji v pondělí zvolil na pozici statutární místopředsedkyně. Řadovými místopředsedy se stali Roman Kubíček, Petr Kalina a Radek Hloušek. „Počet místopředsedů jsme o jednoho navýšili. Blíží se krajské volby a s tím spojenou agendu chceme rozdělit mezi více lidí,“ řekla Maxová.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme