Očistila se a já s ní problém nemám, komentoval Babiš kandidaturu Kleslové za ANO na Praze 10

Premiér v demisi a šéf hnutí ANO Andrej Babiš nevidí problém v případné kandidatuře Radmily Kleslové (ANO) do zastupitelstva Prahy 10. Očistila se ode všech obvinění, řekl Babiš. Server iROZHLAS.cz informaci o kandidatuře přinesl v sobotu. Kandidátky sestavují jednotlivá místní sdružení a poté je musí posvětit celostátní vedení strany. To by se mělo stát do 14 dnů. Kleslová kandidaturu potvrdila, očištěný politik se podle ní má vrátit.

Praha (Aktualizováno: 17:31 4. 6. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radmila Kleslová ve volebním štábu hnutí ANO během komunálních voleb v roce 2014 | Zdroj: Fotobanka Profimedia

„To je otázka na výbor. Pokud vím, na paní Kleslovou jste někteří z vás vedli velkou kampaň, ta různá trestní oznámení byla nesmyslná. Ona se očistila a já osobně s ní určitě nemám problém,“ reagoval Babiš na otázku ohledně možné kandidatury kontroverzní političky.

ANO na Praze 10 opět sází na Kleslovou. Kdysi vlivné političce nabízí druhé místo kandidátky

Číst článek

Redakce serveru iROZHLAS.cz požádala Babiše o vyjádření k možné kandidatuře Kleslové na Praze 10 už v pátek, na zaslané dotazy ale nereagoval. Nyní reagoval na otázku ČTK.

Kleslová platila po parlamentních volbách v roce 2013 a komunálních volbách v roce 2014 za jednu z klíčových osobností hnutí ANO. Působila jako místopředsedkyně hnutí a zároveň starostka Prahy 10.

Postupně však kvůli kritice ohledně smluv její právní kanceláře například s firmou ČEZ opustila téměř všechny politické funkce. Nyní je pouze řadovou zastupitelkou v Praze 10. Její jméno zaznělo na nahrávce zveřejněné anonymní skupinou Julius Šuman, kde o ní Babiš mluvil jako o „špiónce“. Kleslová tehdy nahrávku označila za zmanipulovanou.

Druhé místo pro Kleslovou

Jak zjistil server iROZHLAS.cz, politička figuruje v návrhu kandidátky ANO do podzimních voleb na druhém místě. Lídrem má být Jaroslav Štěpánek, který je předsedou hnutí v Praze 10 a zastupitelem na velké pražské radnici.

V minulosti se mu dostalo pozornosti médií kvůli tomu, že na jednáních zastupitelů opakovaně usínal. Na třetím místě má být současný zastupitel v Prahy 10 Petr David.

Samotná Kleslová svoji nominaci na kandidátku potvrdila. „Myslím, že politik, který je očištěn, by se měl vrátit. Proto jsem kandidaturu přijala,“ uvedla.

„Po masivní kampani, která proti mně byla vedena před dvěma lety, to vnímám tak, že moje práce pro Prahu 10 měla smysl. V rámci dehonestační kampaně bylo podáno i trestní oznámení, policie prošetřila všechny mé smlouvy a mou práci a odložila ho jako nedůvodné,“ dodala.

Hnutí ANO v posledních komunálních volbách v roce 2014 v Praze 10 zvítězilo s 19 procenty hlasů. Hnutím sestavená koalice pod vedením Kleslové následně v městské části vládla do začátku roku 2016, kdy starostka rezignovala. Následně vznikla nová koalice bez ANO pod vedením stávajícího starosty Vladimíra Nováka (ČSSD).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme