‚Všichni jednohlasně chtěli mě.‘ Bývalá starostka Kleslová se stala předsedkyní hnutí ANO v Praze 10

Byla první ženou hnutí ANO, po několika aférách se ale kdysi vlivná politička Radmila Kleslová stáhla do ústraní. Nyní se vrací na scénu. Členové hnutí si ji nově zvolili za předsedkyni ANO v Praze 10. „Ano, mohu to potvrdit. Všichni členové jednohlasně chtěli mě,“ řekla pro server iROZHLAS.cz Radmila Kleslová. Politička na postu vystřídala Martina Kopeckého.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radmila Kleslová ve volebním štábu hnutí ANO během komunálních voleb v roce 2014

Radmila Kleslová ve volebním štábu hnutí ANO během komunálních voleb v roce 2014 | Zdroj: Fotobanka Profimedia

„Situace nastala, kdy pan předseda (Martin Kopecký, pozn. red.) rezignoval. Všichni členové jednohlasně chtěli mě, takže na tom není nic divného,“ říká Kleslová, která byla zvolena do funkce ve druhé polovině října.

ANO na Praze 10 opět sází na Kleslovou. Kdysi vlivné političce nabízí druhé místo kandidátky

Číst článek

Její slova potvrdil i bývalý předseda Kopecký. „Rezignoval jsem z osobních rodinných důvodů a zvolila se paní Kleslová. Jednohlasně na tom byla shoda,“ řekl.

Radmila Kleslová byla dlouholetou členkou ČSSD, v roce 2014 ale přešla do ANO. Vedla pražskou organizaci a jako místopředsedkyně patřila do nejužšího vedení hnutí.

Po komunálních volbách v roce 2014 stanula v čele radnice Prahy 10, na post starostky ale po dvou letech rezignovala. Zdůvodnila to tehdy tím, že menšinová koalice nefunguje.

„Důvodem je opakované porušování koaliční smlouvy zastupitelským klubem Strany zelených,“ uvedla tehdy pro Hospodářské noviny.

Babišova pravá ruka

Mimo politiku se stáhla poté, co v roce 2015 vyšlo najevo, že prostřednictvím své advokátní kanceláře poskytovala právní služby několika státním firmám najednou. Za ně měla od Správy železniční dopravní cesty, Českých drah či ČEZ získávat měsíčně statisíce korun. Firmy s ní po kritice nakonec spolupráci ukončily.

České dráhy komplikovaly spor o informace v kauze Kleslová obstrukcemi, rozhodl Nejvyšší správní soud

Číst článek

V roce 2018 ale přišel její pomalý návrat. Uspěla v komunálních volbách a stala se řadovou zastupitelkou městské části Prahy 10. „Ona se očistila a já osobně s ní určitě nemám problém,“ řekl ještě před volbami předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Kleslová v minulosti patřila k jeho blízkým spolupracovnicím.

Zdislava Pokorná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme