Radní Filip Dvořák podezřelý z nezákonného jednání

Pražský radní za ODS Filip Dvořák zřejmě chtěl nelegálně získat lukrativní byt v Pařížské ulici v historickém centru Prahy. Tvrdí to nejen nájemkyně tohoto bytu, jejíž výpověď natočila skrytou kamerou Česká televize, ale i daňový poradce Jiří Vlk, jehož nájemkyně požádala při transakci o pomoc. Filip Dvořák to však odmítá a říká, že jde o cílený útok na jeho osobu v době, kdy ho pražská ODS nominovala pro podzimní komunální volby na post starosty Prahy 1.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

centrum Prahy

Z rozhovoru redaktorky České televize, která natáčela nájemkyni 120metrového lukrativního bytu skrytou kamerou, vyplynulo, že se domluvila s radním Filipem Dvořákem takto: vzhledem k tomu, že neměla 540 tisíc korun na privatizaci bytu, vyplatil jí Dvořák čtyři miliony korun odstupného. Ve smlouvě ale byly vedeny jako půjčka - žena by tudíž z těchto peněz neplatila daň. Pak měl radní zaplatit ještě oněch 540 tisíc za privatizaci. Poté měla Bínová převést byt na radního. V ten samý okamžik se měla před notářem roztrhat i smlouva o půjčce.

To samé potvrdil i daňový poradce Jiří Vlk, kterého si Bínová v době prvních jednání s Dvořákem najala a který smlouvu nedoporučil.

Dvořák ale dnes tvrdil, že Bínovou nezná a nikdy nikomu nic nepůjčil. Jde o politický útok, řekl doslova. Proč by si ho ale dva svědkové vymysleli, na to nedokázal odpovědět. "Já osobně opravdu nevím, co za tím může být."

Nedokázal odpovědět ani na to, jak je možné, že advokát Jiří Dukát posílal Jiřímu Vlkovi smlouvy o koupi bytu i o půjčce s Dvořákovým jménem, adresou a rodným číslem k posouzení. E-maily od Dukáta má Jiří Vlk schované ve svém počítači. "Já si myslím, že v tuto chvíli se k tomuto nebudu vyjadřovat," reagoval na tyto informace radní.

Filip Dvořák na mimořádně svolané tiskové konferenci nicméně přiznal, že před půl rokem dostal od prostředníka nabídku na koupi bytu v Pařížské ulici. Podle svých slov ale o ni neprojevil zájem.

Předseda klubu zastupitelů za ODS Rudolf Blažek řekl, že Dvořák bude muset celou věc vysvětlit na zasedání klubu. Sám Dvořák o rezignaci neuvažuje, protože, jak tvrdí, nic neprovedl. Proti údajnému politickému útoku ze strany Bínové a Vlka se nehodlá bránit ani žalobou či trestním oznámením.

Marika Táborská, Patrik Kaizr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme