Radní v Jiřetíně odstoupili, budou nové volby

Kuriózně dopadlo první jednání ustavujícího se zastupitelstva obce Český Jiřetín. Všichni zastupitelé ze Sdružení pro rozvoj obce Český Jiřetín se vzdali svého mandátu. Protestují tím proti porušení dohody se Sdružením pro obec krásnější.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volby do Senátu | Foto: Tomáš Adamec

To je napojeno na bývalé vedení zastupitelstva. Sdružení pro obec krásnější proti dohodě přehlasovalo Sdružení pro rozvoj obce Český Jiřetín a dosadilo do křesla starosty Věru Ličkovou.

Přestože se obě sdružení dříve dohodla na obsazení křesla starosty a místostarosty, na samotném jednání proběhlo všechno jinak. Poté, co byla do čela úřadu zvolená staronová starostka Věra Ličková, veřejně odmítla všechny další podmínky dohodnuté se Sdružením pro rozvoj obce Český Jiřetín a porušila tak platnou dohodu, kterou mezi sebou zvolení zastupitelé uzavřeli.
Z dohody vyplývalo, že obě funkce starosty i místostarosty měly být uvolněné, neboť obec na jejich platy nemá dostatek prostředků.

Po následném odstoupení tří zastupitelů Sdružení pro rozvoj obce Český Jiřetín tak nemohlo ustavující jednání zastupitelstva pokračovat. Řešením jsou tak nové komunální volby. Navíc Sdružení pro rozvoj obce Český Jiřetín podalo na Sdružení pro obec krásnější trestní oznámení.

Eva Holá, Michal Šenk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme