Radní Vysočiny navrhli pro rodiny obětí vražd dar 100.000 korun

Sto tisíc korun navrhli radní kraje Vysočina jako dar pro pozůstalé po obětech takzvaného heparinového vraha. Ostatní poškození, které se podařilo zachránit, dostanou 20.000. Peníze by podle radních měly pozůstalým a poškozeným pomoci překlenout nejtěžší chvíle do doby, než jim bude vyplaceno odškodné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vyšetřování vražd v nemocnici | Zdroj: ČTK

O návrhu radních budou příští úterý jednat krajští zastupitelé. "Pokud ho schválí, dostanou pozůstalí a poškození peníze do konce února," řekl novinářům náměstek hejtmana pro zdravotnictví Pavel Hájek.

Kraj tak podle něj na peněžní výpomoc pro pozůstalé a poškozené vyplatí celkem 1,060.000 korun. "V devíti rodinách došlo k úmrtí, v osmi případech se pacienty podařilo zachránit," doplnil Hájek.

Podezřelý Petr Zelenka v nemocnici Havlíčkův Brod údajně zabíjel tím, že pacientům ARO podával lék na ředění krve a tím způsobil jejich vykrvácení.

Hejtman kraje Miloš Vystrčil již dříve uvedl, že kraj se dohodne s pozůstalými mimosoudně, soud však musí nejprve stanovit, kdo a v jaké míře je za úmrtí osmi lidí zodpovědný. "Bohužel se ukazuje, že pokud by mělo jít o mimosoudní vyrovnání, tak my potřebujeme k tomu vyrovnání právní důvod," upozornil hejtman.

Dar od kraje budou podle hejtmana peníze navíc, kromě toho by pak pozůstalí mohli ještě dostat odškodnění. Případná spoluvina nemocnice se stále vyšetřuje.

Dušan Valenta, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme