Radnice v Hranicích může dostat pokutu od Philipsu

Nad hranickou radnicí visí kvůli nevyřešenému sporu o hektarový pozemek v průmyslové zóně pro novou továrnu nizozemského koncernu Philips hrozba mnohamiliónové pokuty. Podle smlouvy s Philipsem měly být totiž všechny pozemky pro továrnu na výrobu barevných obrazovek vykoupeny do 1. prosince loňského roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Za každý den navíc může vedení společnosti Philips udělit městu pokutu 10.000 eur - tedy 347 tisíc korun. Jak dnes řekl starosta Hranic Rudolf Novák, zatím však nejsou signály, že by vedení společnosti Philips chtělo sankce uplatňovat.

O pozemkovou kauzu v Hranicích se stále víc zajímají starostové různých měst. Prohlásil to Ondřej Michna, který zastupuje Hranice ve sporu s majitelkou posledního nevykoupeného pozemku pro Philips. Starostové se podle Michny bojí toho, že by se v budoucnu mohli při výkupech pozemků pro budované průmyslové zóny setkat s nepřiměřenými nároky majitelů, což by záměry měst mohlo zcela zastavit.

Milan Kopp, Jana Zemková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme