Radnice v Hranicích může dostat pokutu od Philipsu

Nad hranickou radnicí visí kvůli nevyřešenému sporu o hektarový pozemek v průmyslové zóně pro novou továrnu nizozemského koncernu Philips hrozba mnohamiliónové pokuty. Podle smlouvy s Philipsem měly být totiž všechny pozemky pro továrnu na výrobu barevných obrazovek vykoupeny do 1. prosince loňského roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Za každý den navíc může vedení společnosti Philips udělit městu pokutu 10.000 eur - tedy 347 tisíc korun. Jak dnes řekl starosta Hranic Rudolf Novák, zatím však nejsou signály, že by vedení společnosti Philips chtělo sankce uplatňovat.

O pozemkovou kauzu v Hranicích se stále víc zajímají starostové různých měst. Prohlásil to Ondřej Michna, který zastupuje Hranice ve sporu s majitelkou posledního nevykoupeného pozemku pro Philips. Starostové se podle Michny bojí toho, že by se v budoucnu mohli při výkupech pozemků pro budované průmyslové zóny setkat s nepřiměřenými nároky majitelů, což by záměry měst mohlo zcela zastavit.

Milan Kopp, Jana Zemková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme