Radovan Krejčíř podle MfD dostal cestovní pas od státního zástupce

Státní zástupce Jaroslav Dolejší měl dát před útěkem pas Radovanu Krejčířovi. Miliardář to tvrdí v Mladé frontě Dnes - Dolejší to však popřel. Lidové noviny míní, že ministr zemědělství Petr Zgarba v kauze Pozemkového fondu jednoznačně selhal. Rozpočet Českého svazu tělesné výchovy na příští rok zchudl, zjistily Hospodářské noviny. Právo tvrdí, že na venkovských silnicích jde o život.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

domácí tisk

domácí tisk | Foto: Alena Palečková

Stíhaný miliardář Radovan Krejčíř tvrdí, že mu státní zástupce Jaroslav Dolejší dal před útěkem pas. Podobné zprávy se podle dnešní Mladé fronty Dnes šíří i mezi policisty. Kriminalisté i státní zastupitelství nyní prošetřují, zda Dolejší Krejčířovi skutečně nepomohl k útěku. Žalobce podle miliardářova tvrzení jako jediný věděl, kde Krejčíř je, protože s ním měl tajnou dohodu. Podle ní měl podnikatel při domovní prohlídce na chvíli odejít do jiné své vily v Černošicích pro důležité dokumenty - údajné směnky dokazující, že v roce 2002 půjčil 60 milionů korun ČSSD.

Dolejší Krejčířovu verzi popírá. Vrchní státní zastupitelství, které možné selhání svého žalobce přezkoumávalo, tvrdí, že se nic takového neprokázalo. S podezřením, že Krejčíře pustil Dolejší, však podle MfD nepřišel jako první stíhaný miliardář. Teprve nyní se ukazuje, že vrchní státní zastupitelství dostalo první podobné oznámení už v průběhu září. Úřední záznam sepsal podle zdrojů deníku šéf protikorupční policie Milan Šiška.

Ministr zemědělství Petr Zgarba v kauze Pozemkového fondu jednoznačně selhal a jeho obhajoba přitom sotva obstojí. Tvrdí to komentář dnešních Lidových novin. Úterní vyhození čtyř lidí z výkonného výboru Pozemkového fondu podle deníku nic neřeší a hlavně nijak nezasahuje do současné praxe fondu v regionech. "Vyházení členů prezidia fondu pak není ničím jiným než pokusem pana Zgarby schovat se za hromadu 'mrtvol'. Takový postup může mít pro veřejnost jedinou výhodu, že vyhození pánové a dámy mohou začít mluvit a veřejnost se doví o praxi Pozemkového fondu více," soudí list.

Kdyby ministr chtěl, mohl na alarmující stav ohledně převodů pozemků alespoň upozornit. "Pokud to neudělal, je chtě nechtě patronem této zlodějny a o jeho politické odpovědnosti nelze pochybovat," tvrdí Lidové noviny. Zgarba se podle deníku radikálního řešení bojí a na masovém vyházení nepoctivých úředníků nemá zájem. Rozpočet Českého svazu tělesné výchovy na příští rok zchudl. Letos bude svaz disponovat s částkou o sedmnáct milionů nižší. Píšou to Hospodářské noviny. Nedostatek peněz se projeví hlavně na údržbě sportovišť. Těch ale rok od roku přibývá.

Jen letos se do výstavby nových sportovních areálů investovalo přes jeden a půl miliardy korun. Je to hlavně zásluha poslaneckých iniciativ. Podle předsedy svazu, Vladimíra Srba, je to chvályhodná investice. Náklady na údržbu a provoz takových sportovišť ale časem stoupají a tělovýchovnému svazu nestačí peníze. Svaz se proto snaží zvýšit přidělenou částku aspoň o sto padesát milionů korun. Už o tom jednal s Ministerstvem školství a tělovýchovy.

Na venkovských silnicích jde o život, tvrdí dnešní Právo. Potvrdila to nedávná tragická smrt dvaadvacetileté dívky. Řidič ji srazil u Slatiny na Litoměřicku. Večer, v noci a o víkendech ovládají okresní silnice opilí řidiči, kteří se vrací z tancovaček a diskoték. Policisté kontrolují řidiče hlavně v obcích, kvůli rychlosti a roszvíceným světlům. O opileckých trasách motoristů přitom na vesnicích všichni vědí. Jsou to hlavně mladí řidiči nebo starší ročníky, kterým se nechce chodit z hospody pěšky. Například na novojičínsku leží silnice, kterou místní přímo přezdívají hospodská trasa. Ačkoliv počet nehod pod vlivem alkoholu roste, policisté zatím častější kontroly nepořádají, stěžují si lidé na venkově.

Mobilní operátoři začínají s mohutnou předvánoční kampaní. V České republice je totiž už víc mobilů než lidí, a tak se operátoři snaží navzájem odlákat klienty, vysvětluje deník Hospodářské noviny. Firmy se snaží na poslední chvíli podepsat s klienty co nejvíce smluv. Od ledna totiž každý může měnit operátora a nechat si přitom stejné číslo.

Marián Vojtek, Šárka Horáčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme