Radovan Krejčíř podle Práva uplácel policisty

Deník Právo s odvoláním na důvěryhodný zdroj píše o tom, že uprchlý podnikatel Radovan Krejčíř prostřednictvím svých spolupracovníků uplácel různé státní zaměstnance včetně policistů. Mladá fronta Dnes si nechala udělat průzkum, ze kterého vyplývá, že veřejnost příliš nepřijímá krédo premiéra, že se z komunistů dělá zbytečný strašák. Letadlo Fischer Air včera naposledy vzlétlo z ruzyňského letiště, informují Hospodářské noviny. V Českých Budějovicích narůstá počet brutálních nočních přepadení. Lidové noviny proto varují, aby lidé ve městě nechodili do společnosti sami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

domácí tisk | Foto: Alena Palečková

Vyšetřovatelé mají v rukou možná klíčový důkaz o tom, že uprchlý podnikatel Radovan Krejčíř prostřednictvím svých nejbližších spolupracovníků uplácel různé státní zaměstnance včetně policistů. Jak deníku Právo potvrdil důvěryhodný zdroj, jména uplácených obsahuje pokladní deník, který při domovní prohlídce našli kriminalisté v bytě Krejčířovy pravé ruky Aleše Zagory. Z deníku je patrné, že těmto lidem byly pravidelně vypláceny částky řádově v desítkách až stovkách tisíc korun.

Podle jmen a poznámek k nim to vypadá na výkonné státní úředníky a policisty. Peníze dostávali za nějaké protislužby. Zdroj listu řekl, že v deníku nejsou žádná jména známých politiků nebo vysokých policejních funkcionářů. Mluvčí vrchního státního zastupitelství Irena Zadražilová informaci o nalezeném pokladním deníku v Zagorově bytě Právu nepotvrdila ani nevyvrátila.

Krédo premiéra Jiřího Paroubka, že se z komunistů dělá úplně zbytečný strašák, veřejnost příliš nebere. Mladá fronta Dnes si nechala vypracovat průzkum, který ukázal, že sedm z deseti lidí naopak KSČM jako strašáka vidí. Chtějí, aby komunisté buď úplně zanikli, nebo alespoň zůstali v opozici, tedy bez vlivu na vládnutí. Premiér a volební lídr sociální demokracie Jiří Paroubek se ovšem už od svého nástupu do čela vlády netají plánem přivést komunisty k moci.

Podrobně popsal, jak si to celé představuje: po volbách v příštím roce by KSČM podpořila menšinovou vládu ČSSD a jestliže by se soudruzi osvědčili, mohou se v roce 2010 těšit na pozvánku přímo do kabinetu. Tento Paroubkův plán se zamlouvá 30 procentům lidí a nejvíc lidem starším 60 let.

Ačkoliv si drtivá většina lidí nepřeje komunisty ve vládě, s jejich úplným zákazem souhlasí jen 40 procent dotázaných - nejčastěji mezi ně patří mladší, vzdělanější a s vyšším příjmem. Mladá fronta Dnes doplňuje, že přijít 15 let po listopadu 1989 se zákazem nástupce totalitní KSČ jim připadá poněkud pozdě.

Modré letadlo s nápisem Fischer Air včera naposledy vzlétlo z ruzyňského letiště. Na cestu do italské Neapole - podle Hospodářských novin - dopravilo něco přes sto cestujících. Skončila tak éra, kdy stroje průkopníka exotické turistiky Václava Fischera vozily statisíce Čechů k moři. Společnost Charter Air, dříve Fischer Air, kterou už dva roky ovládá Karel Komárek, včera na valné hromadě rozhodla o své likvidaci.

Jak Hospodářským novinám řekl mluvčí dopravní společnosti Daniel Plovajko, nemohou se dvěma stroji závodit s tak silnými protihráči, jakými jsou Travel Service a ČSA. Skončila tak i poslední vazba, kterou na sebe podnikatelé Komárek a Fischer měli. Fischer totiž letadla společnosti Charter Air pronajímal. Komárek tak už zcela ovládá cestovní impérium, které od Fischera převzal před dvěma lety.

Nechoďte v noci sami! Tuhle výzvu - podle Lidových novin - paradoxně českobudějovičtí policisté neadresují školákům, ale návštěvníkům restaurací. Důvod je jednoduchý. Ve městě totiž roste počet brutálních loupežných přepadení podnapilých mužů. Policie už dokonce podezírá určité skupiny zlodějů, kteří cíleně vyhledávají v restauracích své budoucí oběti.

Takzvaní lovci opilců pak podroušeného muže po odchodu z restaurace oberou o peníze, doklady i oblečení. Přibývající počet podobných případů tak donutil policii k nezvyklému kroku - ta oficiálně varovala obyvatele i návštěvníky Budějovic, aby si při cestě z restaurace zajistili doprovod. Tolik Lidové noviny.

Naděžda Hávová, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme