Nehodu raftu u Českého Štenberka zavinil vedoucí výletu, oznámila policie. Patřil mezi oběti neštěstí

Viníkem tragické nehody raftu na jezu v Českém Šternberku letos v červenci byl podle policie vedoucí vodáckého výletu. Protože patřil mezi dvě oběti neštěstí, rozhodli se benešovští kriminalisté případu odložit. O závěru vyšetřování ve středu na webu informovala policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Český Šternberk Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na místě zasahovali hasiči i tři vrtulníky. Archivní foto

Na místě zasahovali hasiči i tři vrtulníky. Archivní foto | Foto: Jaroslav Hroch | Zdroj: Český rozhlas

Člun se šesti lidmi, mezi nimiž byli i nezletilí, se na Sázavě převrátil 13. července. Podle tehdejšího vyjádření policie a hasičů se vodáci s plavidlem zřejmě netrefili do propusti. Proud je poté stáhl přes jez a skončili pod ním ve vodě.

Na jezu u Českého Šternberka se převrátil člun. Dva vodáci zemřeli, dalších pět je v nemocnici

Číst článek

Při nehodě zemřela mladistvá dívka a právě 29letý vedoucí výletu. Ten jel na druhém raftu, který patřil k výpravě. Skočil do vody, aby posádce převrženého člunu pomohl.

Policisté ho zhruba po hodině našli mrtvého. Dalších pět lidí záchranáři převezli do nemocnic. Zranění čtyř z nich nebyla vážná.

Benešovská policie případ vyšetřovala několik měsíců a nechala si k němu vypracovat znalecký posudek.

„Na základě získaných informací a prověření celé události došli kriminalisté k závěru, že viníkem celé události byl vedoucí vodáckého výletu, tedy osoba, která při tragické události zemřela, tudíž jej nelze stíhat,“ uvedla ve středu policejní mluvčí. Případ proto kriminalisté odložili.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme