Rakouský filozof a esejista převezme Cenu Vize 97

Cena Vize 97 bude mít ode dneška už dvanáctého laureáta. Z rukou manželů Dagmar a Václava Havlových ji tentokrát převezme rakouský filozof a esejista Konrad Paul Liessmann. Cena se pravidelně udílí v den narozenin Václava Havla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Havel při předávání ceny Nadace Vize 97 Stanislavu Grofovi v Pražské křižovatce | Foto: Tomáš Vodňanský | Zdroj: Český rozhlas

Diplom a berla sv. Vojtěcha se každoročně uděluje člověku, který svým dílem významně rozšířil lidský obzor. Konrad Paul Liessmann je docentem na Institutu filozofie Vídeňské univerzity. Působí jako esejista, literární kritik, ale také novinář věnující se hlavně oblasti umění.

U vyučování filozofie Liessmann zakotvil po studiích sociologie, psychologie, filozofie, germanistiky a dějepisu. Z jeho knih je v Česku asi nejvíce známá Teorie nevzdělanosti, tedy kniha zabývající se omyly spojenými s pojmem vzdělání a kritizující současný stav vědy a vzdělání.

Veronika Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme