Rakouský ministr v Praze jedná o Temelínu

O aktuálním vývoji kolem jaderné elektrárně Temelín dnes v Praze jedná šéf české diplomacie Jan Kavan a rakouský ministr životního prostředí Wilhelm Molterer. Oba politici by měli především zhodnotit naplňování prosincové dohody předsedů vlád Miloše Zemana a Wolfganga Schüssela z Melku o prověrce vlivu elektrárny na životní prostředí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak Českému rozhlasu potvrdil mluvčí resortu zahraničí Aleš Pospíšil, měli by spolu zhodnotit naplňování prosincové dohody předsedů vlád Miloše Zemana a Wolfganga Schüssela z Melku o prověrce vlivu elektrárny na životní prostředí. Česká strana doufá, že rakouská strana stejně jako česká má zájem dotáhnout melkský proces do vítězného konce. Zeman a Schüssel by úspěšné zakončení procesu měli konstatovat na schůzce v polovině června.

Česko v Melku přistoupilo například na přezkoumání vlivu Temelína na životní prostředí. Během jednodenní návštěvy Prahy hodlá ale Molterer zřejmě mluvit i o posledních technických komplikacích v Temelíně, které zneklidňují rakouskou veřejnost. Ekologická mluvčí rakouské opoziční sociální demokracie Ulli Simová tvrdila, že ministři dnes musejí jednat i o možnosti trvalého odstavení temelínské elektrárny.

Marie Woodhamsová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme