Rakouský ministr v Praze jedná o Temelínu

O aktuálním vývoji kolem jaderné elektrárně Temelín dnes v Praze jedná šéf české diplomacie Jan Kavan a rakouský ministr životního prostředí Wilhelm Molterer. Oba politici by měli především zhodnotit naplňování prosincové dohody předsedů vlád Miloše Zemana a Wolfganga Schüssela z Melku o prověrce vlivu elektrárny na životní prostředí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak Českému rozhlasu potvrdil mluvčí resortu zahraničí Aleš Pospíšil, měli by spolu zhodnotit naplňování prosincové dohody předsedů vlád Miloše Zemana a Wolfganga Schüssela z Melku o prověrce vlivu elektrárny na životní prostředí. Česká strana doufá, že rakouská strana stejně jako česká má zájem dotáhnout melkský proces do vítězného konce. Zeman a Schüssel by úspěšné zakončení procesu měli konstatovat na schůzce v polovině června.

Česko v Melku přistoupilo například na přezkoumání vlivu Temelína na životní prostředí. Během jednodenní návštěvy Prahy hodlá ale Molterer zřejmě mluvit i o posledních technických komplikacích v Temelíně, které zneklidňují rakouskou veřejnost. Ekologická mluvčí rakouské opoziční sociální demokracie Ulli Simová tvrdila, že ministři dnes musejí jednat i o možnosti trvalého odstavení temelínské elektrárny.

Marie Woodhamsová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme