Rakouští policisté předali uprchlého podnikatele Vaškůje Čechům

Policie převezla z Rakouska do Česka známého podnikatele Romana Vaškůje. V Česku si odpyká trest za rozsáhlé podvody s palivy. Státu měl způsobit škodu bezmála tři čtvrtě miliardy korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podnikatel Roman Vaškůj, který je odsouzený na 7,5 roku za rozsáhlé daňové úniky | Zdroj: ČTK

Podle mluvčího policejního prezidia Jaroslava Ibeheje eskorta Vaškůje odvezla do jedné z tuzemských věznic: „Okolo půl jedenácté dopoledne předali na hraničním přechodu Mikulov rakouští policisté českým kolegům hledaného 48letého muže, který byl zatčen minulý týden ve Vídni.“

„Na tohoto muže byl českým soudem vydán evropský zatýkací rozkaz a mezinárodní zatýkací rozkaz, protože byl v minulosti pravomocně odsouzen k trestu odnětí svobody na 7,5 roku za trestný čin krácení daně, poplatku a podobné povinné platby, kdy mu zbývá ještě vykonat pětiletý trest,“ dodal Ibehej.

Mluvčí vězeňské služby Markéta Prunerová Radiožurnálu potvrdila, že Vaškův je nyní ve vazební věznici v Brně. Zatím ale není rozhodnuto, kde bude nakonec umístěn.

Jaroslava Malínská, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme