Maximální hodnota: V okrese Rakovník dosáhlo skóre systému PES čísla 100

V okrese Rakovník dosáhl index PES maximální hodnoty 100, ve středních Čechách přibylo ve středu 2 355 nakažených covidem, mírně méně než v úterý, kdy byl rekordní přírůstek za celou dobu pandemie. Podle ve čtvrtek aktualizovaných dat ministerstva zdravotnictví přibylo 2 376 nakažených.

Kladno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česko má aktuálně rizikové skóre 80. Nachází se tedy ve stupni 5 PES | Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví

Co je důvodem vysokého skóre systému PES na Rakovnicku nedokázali zatím říci ani středočeští hygienici, ani Ústav zdravotnických informací a statistiky. Jeho mluvčí Josef Tuček iROZHLAS.cz pouze potvrdil, že více než 100 už skóre systému PES být nemůže.

Rizikové skóre PES vzrostlo ve Středočeském kraji z 80 na 85 bodů, kraj zůstává v pátém, tedy nejvyšším stupně rizika. Vyplývá to z údajů ministerstva. Aktuálně je v nejlidnatějším regionu České republiky 15 172 nakažených, od začátku pandemie se tam nakazilo 94 164 lidí.

Vyléčit se podařilo 77 803 nemocných, s nemocí covid-19 zemřelo 1 189 lidí. Za středu přibylo 49 vyléčených a čtyři zemřelí. Pátý stupeň rizika platí v celé ČR a odpovídají tomu platná vládní opatření.

Ve Středočeském kraji je v nejvyšší stupni většina okresů, kromě Rakovnicka, kde index dosáhl maximální hodnoty, dosáhly hodnoty 90 a více bodů také okresy Beroun a Mělník. Nejpříznivější situace je naopak na Mladoboleslavsku, která má 71 bodů, což odpovídá čtvrtému stupni rizika.

Operace se znovu odkládají. Nemocnice nesmí od čtvrtka přijímat pacienty na plánovanou péči

Číst článek

Index ČR zůstává

Index rizika epidemie covidu-19 v Česku zůstává na 80 bodech. Druhý den se drží na nejvyšším, pátém stupni pohotovosti, který značí kritický stav. Od středy se ale zhoršily všechny ukazatele, podle nichž se rizikové skóre počítá. Vyplývá to z aktuálních dat na webu ministerstva zdravotnictví.

Laboratoře odhalily ve středu v Česku 16 939 případů koronaviru. Druhý den po sobě tak bylo překonáno dosavadní denní maximum. Pozitivních bylo téměř 52 procent testů, což je rovněž rekordní podíl.

S covidem-19 je hospitalizováno téměř 5 900 lidí, zhruba o 200 více než ve středu. V těžkém stavu je 845 z nich. S nákazou dosud zemřelo 11 580 lidí. 

kar, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme