Agrofert zažaloval Rakušana. ‚Nejsem si vědom, že bych jakkoliv poškodil jejich pověst,‘ reagoval ministr

Společnost Agrofert podala žalobu na hnutí Starostové a nezávislí (STAN) a na jeho předsedu Víta Rakušana. Agrofert požaduje omluvu za výroky, v nichž měl ministr vnitra naznačit, že společnost Agrofert protiprávně odposlouchává telefonní hovory třetích osob. Ministr odmítá, že by poškodil pověst společnosti. O žalobě zatím ví jen ze sociálních sítí.

Praha (Aktualizováno: 12:08 28. 11. 2023) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN)

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) | Foto: Zuzana Jarolímková | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Společnost Agrofert podala žalobu na hnutí Starostové a nezávislí a na jeho předsedu a ministra vnitra Víta Rakušana. Požaduje v ní po panu Vítu Rakušanovi omluvu za zcela nepravdivé tvrzení či přinejmenším snahu vyvolat dojem, že AGROFERT protiprávně odposlouchává telefonní hovory třetích osob,“ uvedla společnost na svém webu.

Rakušan se o společnosti zmiňoval ve spojitosti s používáním tzv. šifrovaných telefonů. V září na webu hnutí STAN zveřejnil své odpovědi na dotazy redaktora MF Dnes, kde na otázku, proč používal šifrovaný telefon, odpověděl: „Snažili jsme se všemi způsoby chránit naši komunikaci před odposlechy ze strany bezpečnostní divize Agrofertu, a to hlavně v citlivé době mezi parlamentními volbami a vznikem vlády.“

Stejnou informaci Rakušan zveřejnil na svém profilu na sociální síti X: „Pozor, odhalení! V době sestavování vlády a přebírání moci od ANO jsme měli obavy z toho, že nás špehuje bezpečnostní divize Agrofertu.“

Agrofert tak kromě omluvy požaduje odstranění textů ze sociální sítě X a z webu hnutí STAN. Dále společnost uvádí, že usilovala o mimosoudní vyřešení situace. Tyto předžalobní výzvy však údajně zůstaly bez odezvy.

„Pokud tedy pan Vít Rakušan se vší vážností obviní AGROFERT ve veřejném prostoru z toho, že jej odposlouchával, má to velmi negativní dopad na dobré jméno společnosti,“ dodává Agrofert.

„Nejsem si vědom, že bych jakkoliv poškodil pověst Agrofertu. Jsem zvědavý na soudní prokazování toho, jaká ve skutečnosti je pověst Agrofertu a čím se zabývá jeho bezpečnostní divize. O samotném podání žaloby zatím vím jen ze sociálních sítí,“ napsal ministr Rakušan iROZHLAS.cz.

Mluvčí hnutí Sára Beránková ČTK sdělila, že informaci zatím strana oficiálně nedostala, proto zatím nebude věc komentovat.

Vít Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme