Rakušané žádají vypsání plebiscitu o spuštění Temelína

Představitelé krajně pravicové rakouské pravicové strany Svobodných chtějí zamezit našemu vstupu do Unie, pokud komerčně spustíme jaderou elektrárnu Temelín. Na vídeňském ministerstvu vnitra oficiálně požádali o vypsání celostátního plebiscitu. Předložili současně archy s podpisy 16 000 voličů, kteří jeho vypsání podporují. Rakouské opoziční strany však tuto iniciativu Svobodných odmítají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odmítl ji i pověřenec hornorakouské vlády pro otázky jaderné bezpečnosti Radko Pavlovec. K otázce možného plebiscitu Českému rozhlasu uvedl: "My jsme se shodli na tom, že kapitola Energetika může být uzavřena teprve po tom, co budou v Temelíně všechny problémy vyřešeny a samozřejmě i otázka vlivu na životní prostředí a na té pozici zůstávám. Pozice FP jde o něco dále: požaduje zastavení projektu Temelín. Já jsem také toho názoru, že je to to správné řešení, ale myslím, že nemůžeme tu bezpečnostní diskuzi jednoduše vypustit a říct "Zavřít!", ale musíme říct důvody, které k tomu vedou."

Markéta Kaclová, Mirka Nezvalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme