Rakušané žádají vypsání plebiscitu o spuštění Temelína

Představitelé krajně pravicové rakouské pravicové strany Svobodných chtějí zamezit našemu vstupu do Unie, pokud komerčně spustíme jaderou elektrárnu Temelín. Na vídeňském ministerstvu vnitra oficiálně požádali o vypsání celostátního plebiscitu. Předložili současně archy s podpisy 16 000 voličů, kteří jeho vypsání podporují. Rakouské opoziční strany však tuto iniciativu Svobodných odmítají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odmítl ji i pověřenec hornorakouské vlády pro otázky jaderné bezpečnosti Radko Pavlovec. K otázce možného plebiscitu Českému rozhlasu uvedl: "My jsme se shodli na tom, že kapitola Energetika může být uzavřena teprve po tom, co budou v Temelíně všechny problémy vyřešeny a samozřejmě i otázka vlivu na životní prostředí a na té pozici zůstávám. Pozice FP jde o něco dále: požaduje zastavení projektu Temelín. Já jsem také toho názoru, že je to to správné řešení, ale myslím, že nemůžeme tu bezpečnostní diskuzi jednoduše vypustit a říct "Zavřít!", ale musíme říct důvody, které k tomu vedou."

Markéta Kaclová, Mirka Nezvalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme