Rampula se podle ÚOOÚ mohl zveřejněním videa dopustit přestupku

Bývalý pražský vrchní státní zástupce Vlastimil Rampula se dopustil pochybení, když zveřejnil kamerový záznam policejní prohlídky na Vrchním státním zastupitelství v Praze. Takový je závěr kontroly Úřadu pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ).

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vrchní státní zástupce Vlastimil Rampula ukazuje novinářům videozáznam z kamerového systému | Zdroj: ČTK

Předseda ÚOOÚ Igor Němec Radiožurnálu potvrdil, že proti Rampulovi úřad zahájil přestupkové řízení.

„Byla učiněna nápravná opatření, která státní zastupitelství akceptovalo, a má to ještě dopad na jednu fyzickou osobu. Z hlediska porušení mlčenlivosti se zahájilo přestupkové řízení,“ uvedl Němec.

Někdejší šéf pražských žalobců tvrdil, že do kanceláře jeho náměstka Libora Grygárka vnikli dva cizí lidé, které tam doprovodil jeho předchůdce Stanislav Mečl. Naznačil, že si dvojice mohla ze státního zastupitelství něco odnést. Později se ale ukázalo, že v pracovně zasahovali policisté.

Nahrávku prohlídky Rampula pustil novinářům, a to v době, kdy se nakrátko vrátil do svého úřadu. Tehdejší ministr Jiří Pospíšil (ODS) ho již v roce 2011 odvolal, Rampula se ale začal bránit soudní cestou.

Podle ÚOOÚ nebylo zveřejnění nahrávky v souladu s účelem, ke kterému byly záznamy kamerového systému primárně určeny. Úřad již dříve konstatoval, že celé Vrchní státní zastupitelství v Praze porušilo zákon na ochranu osobních údajů.

Zuzana Vlčková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme