Randák: politiky jsem nefotil, jen jsem snímky dal médiím

Bývalý šéf Úřadu pro zahraniční styky a informace Karel Randák popřel, že by byl autorem snímků z dovolené předních českých politiků. Na fotkách, které vyvolaly rozruch v médiích, jsou zachyceni expremiér Topolánek, místopředseda sociální demokracie Milan Urban, šéf společnosti ČEZ Martin Roman i známí lobbisté - Marek Dalík či Vladimír Johanes.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

na jachtě - ilustrační foto

na jachtě - ilustrační foto | Foto: Hana Hikelová

Fotky byly pořízeny na stejném místě a ve stejnou dobu v italském Toskánsku. Někteří ze jmenovaných tam trávili společnou dovolenou, jiní tvrdí, že se setkali naprosto náhodou. Politici popírají, že by tahle rekreace mohla mít něco společného s jejich vládními nebo parlamentními aktivitami.

Randák dnes Radiožurnálu řekl, že snímky pouze předal Mladé frontě Dnes. "To, že zmínění lidé tam mají svoje sídla, to bylo myslím si veřejným tajemstvím už dříve. Pokud já vím, tak celou tu záležitost zdokumentovali reportéři z bulvárního deníku. Jediná moje role v tom případu byla ta, že jsem měl možnost se k těm snímkům dostat," uvedl Randák.

Od koho snímky dostal Randák neprozradil. Tvrdí, že ho nikdo neúkoloval, že šlo o jeho vlastní aktivitu.

Přehrát

00:00 / 00:00

rozhovor Veroniky Sedláčkové s Karlem Randákem v poledních Ozvěnách dne Radiožurnálu

Přečtěte si také:
Setkávání politiků s lobbisty dál zajímá média
Domácí tisk o kontroverzní dovolené některých čelních politiků

Igor Maňour, Veronika Sedláčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme