Ranní poznámka Ivana Hoffmana 25.12.2000

Zdá se, že nový ředitel České televize je velkým ctitelem zákona. Ani Štědrý večer ho neodradil od razantní akce proti zaměstnancům instituce, které se domnívá řídit. Jeho zápas s údajně nevyváženým zpravodajstvím připomínal na obrazovce spíše silvestrovský černý humor, než Vánoční pohodu, nicméně jak sám trefně řekl: Je třeba respektovat rozhodnutí většiny. Většina rozhodla tak , říká pan Hodač, že určitý parlament zvolil určitou Radu ČT, která nějak rozhodla a je to naprosto zákonné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

První zkušenost s tím, jak bude vypadat Česká televize podle zákona, není zrovna optimistická. Vyvážené zprávy, sestávající hlavně z vyváženého rozhovoru s panem ředitelem moderované v provizorním studiu provizorní hlasatelkou, nápadně připomínají televizi, jaká se veřejnoprávně provozovala na Slovensku za Mečiara. Také samozřejmě zcela zákonně, jenomže se na ni lidé dívali pouze tam, kde nic jiného nenaladili.

Zákon je bezesporu důležitá věc, nicméně divácky je málo atraktivní. Lidé, se na Českou televizi nebudou dívat pouze proto, že pan ředitel má nezpochybnitelný mandát. Nový ředitel musí diváka zaujmout. Sám na to stačit nebude, čeká ho náročné období, ve kterém zdá se bude muset najít nový management, nové hlasatele, nové redaktory, vymyslet nové programy a to v televizi chvíli trvá.

Začátky nebudou snadné jakkoli má pan ředitel oporu v televizní radě, která má oporu v Poslanecké sněmovně a ta Poslanecká sněmovna má z minulých voleb podporu voličů. Tím je řečeno pouze tolik, že vláda zákona v České televizi je pozdním plodem smlouvy o politické stabilitě uzavřené mezi ČSSD a ODS. Máte konečně to, co jste si zvolili, říká pan ředitel. A má pravdu.

Ivan Hoffman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme