Ransdorf potvrdil, že ve Švýcarsku jednal jménem Huňka

Europoslanec Miloslav Ransdorf (KSČM) potvrdil České televizi, že ve švýcarské bance jednal jménem Vladimíra Huňka, který byl již dříve odsouzen za to, že sliboval lidem peníze, když mu pomůžou získat dědictví po příbuzné ve Švýcarsku. Ransdorf stále věří, že dokumenty, které v bance předkládal, jsou pravé. Neměl prý slíbenou žádnou provizi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloslav Ransdorf

Miloslav Ransdorf | Zdroj: ČTK

„Zaujalo mě na jeho přístupu, tedy co vím od jeho manažera, že chce dávat ty peníze na humanitární účely. Včetně zdravotní péče, protože on je údajně hendikepovaný člověk,“ řekl České televizi Ransdorf.

O tom, že byl Huněk již několikrát odsouzen za podvody, prý ví, ale důležitý je pro něj tento konkrétní případ. „Pro mě je podstatné, zda dokumenty jsou pravé a zda ten člověk je v právu, pokud jde o nárok na svůj účet. Já jsem přesvědčen, že dokumenty pravé jsou a nic mě nepřesvědčilo ze strany švýcarské policie, že by tomu mělo být jinak,“ uvedl europoslanec.

Ransdorf pozastaví členství v krajně levicové frakci v Evropském parlamentu

Číst článek

Ransdorf také oznámil, že pozastaví členství v krajně levicové frakci Evropského parlamentu. Jeho kolegové z Evropské sjednocené levice a Severské zelené levice v Evropském parlamentu zatím nechtějí vydávat stanovisko, Ransdorf jim chce okolnosti svého zadržení vysvětlit.

Ransdorf pak v úterý okolnosti svého zadržení vysvětloval také vedení KSČM. Údajně přinesl dokumenty, které vyvracejí, že se dopustil trestného činu. Novinářům to řekl po ranní schůzce předseda komunistů Vojtěch Filip.

Švýcarská policie zadržela Ransdorfa minulý čtvrtek spolu se třemi Slováky v curyšské bance kvůli podezření z finančního podvodu. Ransdorf i dva ze tří slovenských občanů byli propuštěni v sobotu. Jeden je stále ve vazbě.

Kauzy Miloslava Ransdorfa | Foto: Český rozhlas

ČTK, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme