Ransdorf pozastaví členství v krajně levicové frakci v Evropském parlamentu

Europoslanec Miloslav Ransdorf z KSČM pozastaví členství v krajně levicové frakci v Evropském parlamentu. Informovala o tom Česká televize. Europoslance spolu se třemi Slováky zadržela před týdnem švýcarská policie v curyšské bance a vyslýchala je kvůli podezření z finančního podvodu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Europoslanec Miloslav Ransdorf (KSČM)

Europoslanec Miloslav Ransdorf (KSČM) | Zdroj: ČTK

Europoslanec Miloslav Ransdorf je ale přesvědčen, že se „ničeho, co by bylo v rozporu se zákonem, nedopustil.“

Ransdorf tvrdí, že v Curychu chtěl v doprovodu tří Slováků navázat komunikaci mezi tamní bankou a jejím klientem, od něhož měl plnou moc. S tímto vlastníkem „významného konta“ s iniciálami V. H. prý banka deset let nekomunikuje.

Zástupci banky s nimi podle Ransdorfa ale vůbec nejednali a zavolali policii kvůli tomu, že údajně předložili falešné dokumenty. Falšování poslanec odmítl s tím, že kopie dokladů dostal až těsně před návštěvou banky.

Europoslanec v rozhovoru pro média řekl, že nechtěl ve švýcarské bance vybírat peníze, chtěl prý jen informace k dědictví po švýcarské občance, která zemřela v roce 2005. Dědicem má být český občan. V žádném případě podle něj nešlo o jakékoliv dědictví po příslušníkovi SS, jak některá média uváděla, či o majetek Židů, kteří si jej v bance za války uschovali.

Ransdorf pak v úterý okolnosti svého zadržení vysvětloval také vedení KSČM. Údajně přinesl dokumenty, které vyvracejí, že se dopustil trestného činu. Novinářům to řekl po ranní schůzce předseda komunistů Vojtěch Filip.

Švýcarská policie zadržela Ransdorfa minulý čtvrtek spolu se třemi Slováky v curyšské bance kvůli podezření z finančního podvodu. Ransdorf i dva ze tří slovenských občanů byli propuštěni v sobotu. Jeden je stále ve vazbě.

Kauzy Miloslava Ransdorfa | Foto: Český rozhlas

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme