Ransdorf se vedení KSČM neozval, na facebook ještě nic nedal

Komunistický europoslanec Miloslav Ransdorf se do dnešního rána neozval vedení KSČM, aby vysvětlil své zadržení ve švýcarské bance kvůli údajnému finančnímu podvodu. Dosud nezveřejnil ani své vyjádření na facebooku.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloslav Ransdorf

Miloslav Ransdorf | Zdroj: ČTK

Právě na svém facebooku měl Ransdorf podle vedoucí jeho poslanecké kanceláře Heleny Suché po návratu do České republiky uvést veškeré podrobnosti k případu.

Ze Švýcarska měl přitom domů dorazit během pozdního sobotního večera či noci. Ransdorf ani Suchá dnes ráno telefon nezvedali.

Předseda komunistů Vojtěch Filip dnes ráno ČTK řekl, že Ransdorf ho ještě nekontaktoval. „Ještě ne. Až se ozve, vydám prohlášení,“ uvedl. KSČM nehodlá případ komentovat do doby, než jim Ransdorf vše osobně vysvětlí a strana bude znát i vyjádření orgánů činných v trestním řízení.

„Je pochopitelné, že zájmem KSČM je, aby se to rychle vysvětlilo, protože pan poslanec Ransdorf za KSČM kandidoval. Za KSČM jedná především její předseda, protože neznám podstatu toho, co se opravdu v Curychu stalo, tak musíme znát názor pana poslance, jeho vysvětlení. A pak samozřejmě jde o oficiální informace od státních orgánů, které u toho byly,“ řekl Českému rozhlasu místopředseda KSČM Jiří Dolejš.

Švýcarská policie zadržela českého europoslance spolu s trojicí Slováků kvůli podezření, že se v curyšské bance pokusili o převod vysoké částky peněz na základě dokumentů, které neodpovídaly skutečnosti.

Ransdorf i dva ze tří slovenských občanů byli propuštěni v sobotu. V pondělí se možná rozhodne, zda proti poslednímu ze zadržených bude vzneseno obvinění.

Politik ihned poté zamířil do České republiky a prostřednictvím své asistentky slíbil, že se k případu vyjádří na svém facebooku. Zatím pouze vzkázal, že žádný účet v curyšské bance neměl a nemá a "o žádný výběr financí v této bance nešlo".

Slovenská média dříve informovala, že transakce ve švýcarské bance se týkala částky 350 milionů eur (9,45 miliardy korun).

Miloslav Ransdorf | Foto: Český rozhlas

ČTK, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme