Ransdorf zveřejní dokumenty, které ho prý zbaví podezření v takzvané švýcarské kauze

Europoslanec Miloslav Ransdorf z KSČM chce prokázat svoji nevinu v kauze údajného pokusu o podvod ve švýcarské bance. Na dopoledním brífinku zveřejní nové dokumenty, které ho podle něj zbaví podezření z nezákonného jednání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

VIII. Sjezd KSČM v Liberci, Miloslav Ransdorf

VIII. Sjezd KSČM v Liberci, Miloslav Ransdorf | Foto: Filip Jandourek

Europoslance Miloslava Ransdorfa a další tři muže ze Slovenska zadržela v prosinci švýcarská policie v curyšské bance.

Švýcarské státní zastupitelství proti nim vede trestní řízení kvůli majetkovým deliktům. Ransdorf ale odmítá vinu i to, že ho někdo oklamal.

„Jsem přesvědčený, že dokumenty pravé jsou, a nic mě nepřesvědčilo ze strany švýcarské policie, že by tomu mělo být jinak,“ uvedl.

Dopoledního brífinku se má zúčastnit i Peter Guzmický, který je podle Ransdorfa hlavním organizátorem společné návštěvy švýcarské banky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ransdorf zveřejní dokumenty, které ho prý zbaví podezření v takzvané švýcarské kauze

Tam Randsdorf podle svých slov jednal jménem Vladimíra Huňka. Ten byl přitom v minulosti odsouzen.

Ransdorf tvrdí, že byl osloven pro svou plynnou němčinu a ochotu vyřídit věci pro druhé. Muži podle něj zřejmě také doufali, že europoslance z banky nevyhodí. Lidovým novinám Ransdorf zopakoval, že vše dělal zadarmo, sám si prý platil i naftu do auta.

Europoslanec odmítá, že by falšoval bankovní dokumenty. Do ruky prý papíry dostal těsně před návštěvou banky. Vedení KSČM se za Miloslava Ransdorfa v prosinci postavilo a nehlasovalo pro pozastavení jeho členství ve straně.

Kauza Miloslav Ransdorf v curyšské bance | Foto: Český rozhlas

Václav Rokyta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme