Řápková o titul z Plzně nepřijde. Škola už další diplomy rušit nebude

Poslankyně ODS a bývalá chomutovská primátorka Ivana Řápková o titul z plzeňských práv nepřijde. Vedení Právnické fakulty Západočeské univerzity v Plzni zastavilo řízení se 44 absolventy, kteří doposud čelili podezření z nestandardního získání titulů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Primátorka města Chomutov Ivana Řápková | Foto: Alžběta Švarcová | Zdroj: Český rozhlas

Vedení školy své rozhodnutí zdůvodnilo tím, že se nepodařilo dokázat, že studenti skutečně věděli o tom, že mají lepší podmínky pro studium než ostatní.

Ivana Řápková Radiožurnálu řekla, že se tímto rozhodnutím pro ni nic nemění - titul magistry bude používat i nadále.

„Od začátku jsem říkala, že jsem studovala řádně, a v podstatě i doklady o studiu - tak jak jsem měla možnost podívat se do spisu, přes svého advokáta - byly ve škole založeny.“

Právnická fakulta začala prošetřovat nestandardní získávání titulů, když vyšly najevo podivné praktiky na fakultě. Kvůli tomu odešlo téměř celé vedení a začalo řízení s absolventy, kteří údajně studovali za nestandardních podmínek.

Škola nakonec odebrala v létě diplom 12 lidem, mezi nimiž byli podle médií mimo jiné děti podnikatele Františka Mrázka, bývalý velitel plzeňské policie Luděk Hosman či Jan Harangozza, který se pohyboval kolem stíhaného konkurzního soudce Jiřího Berky.

Jana Zemanová, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme